Chyby při přípravě mraženého špenátu: Dbejte na jeho kvalitu i rychlost přípravy
Špenát je velmi žádanou přílohou k výpečkům či jinému pečenému masu a knedlíkům, nejčastěji bramborovým. Můžeme si na něm však pochutnat i s vařenými bramborami a vejcem. Jak předejít chybám při jeho přípravě?
Špenát v kombinaci s osmaženou cibulkou a s česnekem je opravdu chutnou přílohou. Pokud jste ho v dětství neměli rádi, dejte mu znovu šanci - nebudete první ani poslední, kdo mu přišel na chuť právě až v dospělosti. Stačí ho správně připravit.
Tipy a triky pro vás Všechny tipy a triky
Chyby při přípravě mraženého špenátu
Mražený špenát je dobrým pomocníkem, pokud se nám nechce trávit příliš mnoho času přípravou oběda. I zde se však najdou chyby, které nám mohou přidělat práci.
- Začněme výběrem, protože ten je opravdu zásadní. Vybírejte co nejkvalitnější špenát - většinou ty nejlevnější špenáty bývají plné vody.
- Samá voda. Špenát je lepší nechat částečně rozmrznout, abyste se zbavili ledových krystalků na něm ulpělých a neměli ho příliš vodnatý. O to déle by pak trvala jeho příprava, kdy by bylo nutné tekutinu redukovat na mírném plamenu.
- Příliš dlouhá tepelná úprava špenátu (nejen kvůli vodnatosti) mu ubírá na jeho výživových hodnotách, proto by měla být jeho příprava vždy co nejrychlejší. To platí především u čerstvého špenátu, ale i u toho kvalitního mraženého.
- Pozor na zahušťování. V případě použití přílišného množství zásmažky by měl špenát nedobrou moučnou chuť. Nejvhodnější je použít cibulovou jíšku, do níž následně vmícháte povolený špenát a ochutíte ho podle vašich zvyklostí a chuti.
- Tip: Nejen mražený špenát skvěle zjemníte mlékem či smetanou, ale i vejcem.
Jaký je váš nejoblíbenější postup přípravy mraženého špenátu? Podělte se s námi o vaše rady, tipy a vychytávky v komentářích, budeme se těšit. Přípravou krok za krokem toho nejlepšího špenátu vás provede názorný videorecept z naší dílny:
Komentáře