Chyby při vaření houbové omáčky: Pozor dejte na čerstvost hub i na jejich úpravu
Omáčky jsou neodmyslitelnou součástí české kuchyně. V sezóně pak vítězí ty houbové - a to i kvůli tomu, že patříme mezi nejvášnivější houbaře na světě. Jejich příprava má však svá úskalí, o kterých je vhodné vědět.
Houbové omáčky se těší velké oblibě především pro jejich jemně smetanovou chuť. Použít se dají houby čerstvé, sušené, ale i mražené. Důležité však je dodržení několika pravidel přípravy, abyste neriskovali nejen pocit těžkosti, ale i chuť omáčky.
Tipy a triky pro vás Všechny tipy a triky
Chyby při přípravě houbové omáčky
- Nedopřáváte houbám dostatek času v rámci tepelné úpravy? Pak děláte velkou chybu, kvůli které vám může být v lepším případě velmi těžko.
- Houby nepřidávejte do základu omáčky hned. Rozvařily by se do nedobré, příliš měkké konzistence a při jídle by vám "vrzaly" mezi zuby.
- Dary lesa solte až po jejich orestování či podušení - dřívější solení by způsobilo jejich tvrdou nebo gumovou konzistenci.
- Sušené houby je vhodné předem namočit. V opačném případě se zbytečně prodlouží příprava omáčky.
- Čerstvé houby zpracujte co nejdříve po jejich sběru, abyste se zbytečně nevystavovali mimo jiné plísním, které v nich rády (a rychle) bují.
Mohlo by vás zajímat
Houby jsou skvělou surovinou, nenechte se odradit mnohými mýty. Nyní už víte, jakým chybám se při vaření houbových omáček vyhnout a videorecept vám poradí, jak s lehkostí připravit lahodnou houbovou omáčku z pomazánkového másla:
Další tipy a triky
Přečtěte si Zobrazit více
5 častých chyb při zpracování lesních hub: Vyhněte se chybám i jejich následkům
Jak připravit houbovou omáčku s vejcem? Inspirujte se jednoduchým receptem, jak zpracovat houbové úlovky do skvělé omáčky
Jak dlouho namáčet sušené houby? Mají intenzivní vůni a výraznou barvu. Po namočení je použijeme jako čerstvé
Komentáře