Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Blíží se cuketové žně, kdy hlavní část našeho jídelníčku budou tvořit cuketová jídla. Velkou výhodou této zeleniny je to, že ji lze zpracovat nasladko i naslano. Jak se ale vyhnout chybám během její přípravy?

Cuketa je úžasně variabilní zeleninou, připravit z ní lze téměř cokoliv - svačiny, obědy i moučníky. Základem je však její správná příprava. Jaké jsou chyby při zpracování cukety a jak se jim vyhnout, to vám poradíme na následujících řádcích.

Časté chyby během zpracování cuket

Vyhněte se následujícím chybám a zjednodušte si tak přípravu pokrmů z cuket:

  1. Neoloupané přerostlé kusy nejsou v jídle dobré. Jejich slupka je už příliš tuhá a kazí tak požitek z celého pokrmu. Vybírejte mladé a menší až střední cukety.
  2. Větší nebo již lehce přerostlé cukety je nutno zbavovat semínek, která jsou už moc tvrdá. Stačí cuketu podélně rozříznout a semínka pomocí lžíce vydlabat.
  3. Neochutnáváte? Pak děláte velkou chybu a taktéž riskujete své zdraví. Cuketa může být hořká, čímž nejen znehodnotí celý pokrm, navíc jsou takové kusy jedovaté.
  4. Nechat vypotit cuketu se vám může zdát zbytečné, opak je však pravdou. Zbavíte se totiž přebytečné tekutiny, která např. v těstu na bramboráky dokáže nadělat pěknou neplechu.
  5. Málo koření, ale i moc oleje, to cuketě nesedí. Cuketa má velmi nevýraznou chuť, proto kořením nešetřete. Zároveň lehce nasaje olej, a tak s ním při jejím smažení šetřete a poté ji ještě osušte papírovými utěrkami.

Cuketu používejte do lehčích jídel, aby se neztratila její chuť. Pokud zrovna po její chuti neprahnete, ale potřebujete ji zpracovat, rozhodně doporučujeme vyzkoušet koláč z cukety, ve kterém sice není znát její chuť, přesto mu dodá na dokonalé vláčnosti:

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář