Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Vnitřnosti se netěší zrovna velké oblibě, přesto zaujmou bohatým obsahem vitamínů a minerálů. Zároveň patří mezi nejlevnější varianty masa. Důležité je nechybovat v jejich zpracování.

Vnitřnosti dělí kuchařinky na dva tábory. Jeden je nemůže ani vidět, zatímco druhý tábor si na nich pravidelně pochutnává. Příprava vnitřností má své specifické náležitosti, které je nutné dodržet, aby byl výsledný pokrm chutný (a poživatelný).

Časté chyby při zpracování vnitřností

Vyvarujte se následujících chyb, abyste si mohli naplno pochutnávat na vámi připravených pokrmech z nejrůznějších vnitřností:
  1. Srdce, střeva a žaludky (dršťky) nepřipravíte během chvilky. Všechny tyto vnitřnosti potřebují delší dobu tepelné úpravy, aby nebyly příliš tuhé.
  2. Oproti tomu se mozeček nesmí vařit příliš dlouho, jinak se rozpadne, což je samozřejmě nežádoucí. Před tepelnou úpravou ho spařte a sloupněte povrchovou blánu, která by vám při konzumaci rozhodně vadila.
  3. Na čistotě záleží. Střeva i žaludky je před zpracováním nutné pořádně omýt, propláchnout a zbavit zbytků nečistot. Proplachování několikrát opakujte.
  4. Plíce (plíčky) nevýrazné chuti? Tyto vnitřnosti potřebují pořádnou dávku koření, protože jsou chuťově mdlé. Po uvaření je nutno odstranit jícen i průdušnici.
  5. Zapáchajícím ledvinkám snadno předejdete odstraněním zbytků močových kanálků a jejich následným očištěním. Poté nechte ledvinky dostatečně dlouho vylouhovat ve vodě s octem nebo v mléku, čímž odbouráte zápach močoviny.
  6. Játra tvrdá jako podrážka? Pak jste je solili před tepelnou úpravou nebo hned po vložení na pánev. Játra se zásadně solí až ke konci tepelné úpravy či až na talíři.

Jaké vnitřnosti máte nejraději a na jaký způsob? Podělte se s námi o tipy na vaše oblíbená jídla v komentářích a připravte si s námi luxusní vepřová játra, jejichž přípravou vás s lehkostí provede náš videorecept:

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky