3 nejčastější chyby v přípravě karlovarského knedlíku: Víme, čeho se vyvarovat
Karlovarský knedlík je nejen chuťově dokonalý, ale také je ozdobou každého talíře. Po rozkrojení se totiž objeví krásná mozaika kostiček pečiva a zelených natí. Jak však karlovarský knedlík připravit bez zbytečných chyb?
Karlovarský knedlík je chloubou každé hospodyňky. Společně s pečeným masem a zelím tvoří naprosto dokonalou, sváteční kombinaci. Aby se však povedl, je důležité předejít těm nejčastějším chybám, kterých se při jeho přípravě můžeme dopustit.
Tipy a triky pro vás Všechny tipy a triky
Chyby během přípravy karlovarského knedlíku
Nenechte se ovládnout strachem, díky následujícímu popisu budete přesně vědět, jakých chyb se vyvarovat, díky čemuž docílíte skvělého výsledku:
- Čerstvé pečivo je nežádoucí, protože by se při přípravě knedlíku hned rozmočilo. Použijte nejlépe 2–3 dny staré rohlíky, veku či housky. Pokud máte k dispozici pouze čerstvé pečivo, nakrájejte ho a nechte dostatečně proschnout.
- Zapomeňte na mouku. K přípravě karlovarského knedlíku ji vůbec nepotřebujete, pokud se však rozhodnete pro její použití, buďte s jejím množstvím opatrní, protože jí stačí opravdu jen maličko - v opačném případě bude knedlík hutný a nedobrý. A to by byla veliká škoda, nemyslíte?
- Žádná kypřidla - do tohoto knedlíku neodmyslitelně patří dotuha vyšlehaný sníh z bílků, který je bez problému nahradí a knedlík udělá krásně nadýchaným.
Pozor dávejte také při krájení tohoto knedlíku. Ihned po uvaření se karlovarský knedlík nejlépe krájí pomocí nitě, zatímco po vychladnutí se neobejdete bez ostrého nože. Vyzkoušíte karlovarský knedlík okoukaný z televize podle našeho videa?
Komentáře