Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Kadeřávek patří mezi košťáloviny a jeho velkou výhodou je mrazuvzdornost. Mrazivé počasí mu nevadí, naopak po přemrznutí získá jemnost. Využití je obdobné jako u jiných druhů kapusty. Vybrali jsme pro vás několik chutných receptů z našeho receptáře.

Pro kadeřávek můžeme na zahradu zajít kdykoliv během zimy. Nevadí, když je půda zmrzlá, protože listy jednoduše trháme do misky. Doma je dobře opláchneme a do některých jídel nejprve spaříme horkou vodou. Zmenší se tím jejich objem a další postup je snadný.

Kadeřávek je výborný do polévek

Stejně jako další odrůdy kapusty kadeřávek jednoduše zpracujeme do polévek. Nakrájíme ho najemno, aby v polévce nebyly velké kusy. Můžeme ho také po uvaření v polévce rozmixovat. Výborně se doplňuje s bramborovými a luštěninovými polévkami. Na dochucení používáme česnek

V čem nám kadeřávek chutná

Podobně jako hlávkovou kapustu používáme kadeřávek do zapékaných jídel nebo karbanátků. Obvykle ho nejprve krátce povaříme nebo alespoň spaříme. Do karbanátků listy rozmixujeme, k zapékání je stačí nakrájet. Kadeřávek doplňujeme vejci a sýrem

Kadeřávek chutná i zasyrova

Pěkné horní listy kadeřávku umyjeme a nakrájíme nadrobno. Pokapeme olejem a posolíme, potom promačkáme a necháme chvíli stát (0,5 hodiny). Listy budou jemné a velmi chutné. Používáme je k posypání namazaného pečiva nebo do salátů. Na přípravu pesta listy kadeřávku nejprve spaříme.

Příprava karbanátků z kadeřávku je obdobná jako při použití jiné odrůdy kapusty. Pro inspiraci jsme vám vybrali videorecept, který jednoduchý postup předvádí. Určitě si pochutnáte.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky