Pražení koření pro ještě lepší aroma skvělých jídel: Poradíme, jak postupovat
Správně zvolené koření se postará o výbornou chuť našich jídel. Přejete si, ještě výraznější aroma? Před drcením vyzkoušejte koření opražit. Není to složité, ale správný postup vyžaduje cvik a trpělivost.
K pražení používáme celé koření, nejčastěji se jedná o nové koření, celý pepř, hřebíček, koriandr, jalovec, bobkový list a jalovec. Správný postup pražení má několik jednoduchých zásad. Pokud je dodržíme, brzy se naší kuchyní bude linout příjemná vůně.
Tipy a triky pro vás Všechny tipy a triky
Jak pražit koření
Stačí se řídit následujícím postupem a když si sami postup několikrát vyzkoušíme, získáme cenné zkušenosti.
- Koření pražíme před drcením nebo mletím.
- Nasypeme ho na pánev, která má silné dno.
- Pražit můžeme buď jeden druh koření, nebo více druhů naráz. Pokud pražíme více druhů, je třeba počítat s tím, že každý z nich potřebuje trochu jiný čas.
- Pražení musí probíhat pouze při mírné teplotě a pomalu.
- Během pražení koření mícháme dřevěnou vařečkou, případně pánví lehce pohybujeme a potřásáme.
- Koření je náchylné ke spálení, proto nespěcháme.
- Jakmile se rozvoní, přesypeme koření na talíř a na něm necháme vychladnout. Nikdy koření nenecháváme na rozehřáté pánvi, protože by se zbytečně dlouho zahřívalo a možná i spálilo.
- Do drcení se pustíme, teprve když opražené koření vychladne. Pokud ho ale budeme do jídla potřebovat až některý další den, počkáme a pomeleme ho až před použitím, aby si koření lépe zachovalo aroma.
Koření v naší kuchyni
Koření je důležitou a nedílnou součástí mnoha oblíbených jídel např. svíčkové omáčky. Pokud chcete, můžete ji vyzkoušet podle následujícího video-receptu:
Komentáře