Jak na restování? Radíme začátečníkům, proč a jak restovat maso
Restování masa je klíčovou technikou, díky které můžete dosáhnout křupavé kůrky a šťavnatého, měkkého vnitřku. Objevte s námi krok za krokem tajemství restovaného masa, které je základním stavebním kamenem k chutnému jídlu.
Restování masa je jednou z nejoblíbenějších metod přípravy, která dokáže masu dodat jedinečnou chuť a texturu. Správným postupem získáte krásně propečenou kůru na povrchu a šťavnatý střed plný chuti. Pokud se chcete naučit, jak restovat maso jako profesionálové, v tomto článku zjistíte vše potřebné.
Tipy a triky pro vás Všechny tipy a triky
Jak restovat maso
Restování masa je základní kuchařská technika, kterou by měl ovládat každý kuchař - i začátečník. Není to nic složitého, avšak význam restování je veliký.
- Než se pustíte do samotného restování, připravte si plátek masa, který by měl mít pokojovou teplotu. Dáte-li na pánev studené maso z lednice, hrozí, že se propeče nerovnoměrně a i výsledná chuť se může lišit.
- K restování se doporučuje používat kvalitní tuk, nejlépe tedy přepuštěné máslo, sádlo nebo řepkový olej.
- Před restováním je potřeba nejprve důkladně nahřát pánev, na které následně necháte rozpálit olej.
- Maso vkládejte do oleje s dostatečnými rozestupy, aby se z restování nestalo dušení.
- Jakmile se povrch masa zatáhne a utvoří se hnědá kůrka, je čas plátek otočit a orestovat ho i z druhé strany.
- Před zakrojením nechte maso několik minut odpočinout, aby se uvolněné šťávy vstřebaly zpět do masa a nevytekly ven.
Restovat se kromě masa může také zelenina nebo houby. Ať už restujete maso nebo zeleninu, výsledkem má vždy být pokrm s křupavou kůrkou a šťavnatým středem. Pokud jste restování doposud opomíjeli, vyzkoušejte příště surovinu nejprve orestovat a sami uvidíte ten rozdíl.
Komentáře