Jak pěstovat a sklízet vodní meloun? Poradíme, jak rostlinám zajistit vhodné podmínky
Sladký a šťavnatý meloun dokáže během horkých dnů báječně osvěžit. Přestože se meloun tváří jako ovoce, řadíme jej mezi zeleninu. Meloun pěstujeme buď ve skleníku nebo na zahradě. Poradíme, jak melouny pěstovat.
Vodní meloun je ve velké oblibě u dětí i dospělých a umí v létě skvěle osvěžit. Vyžaduje především hodně sluníčka a také důkladnou častou zálivku, aby plody stále rostly. Poradíme, jak melouny pěstovat a sklízet zralé plody.
Tipy a triky pro vás Všechny tipy a triky
Jak pěstovat meloun
Rostliny pěstujeme především v teplých oblastech.
- Rostliny melounu vyžadují půdu bohatou na živiny, proto před výsadbou půdu důkladně pohnojíme a hnojivo přidáme také do jamky při sázení rostliny.
- Rostlinu bychom měli hlídat, aby nepřerůstala a případně ji zaštipovat tak, aby měla maximálně 3–4 plody. Budou pak mít dostatečný prostor na růst.
- V době květenství a růstu plodů je třeba navýšit zálivku, zaléváme ideálně 3–4x týdně dostatečným množstvím vody.
- Pokud nedáváme pod rostliny černou netkanou textilii, měli bychom půdu kolem nich jednou za čas vyplet a prokypřit okopáním.
Jak sklízet meloun
Plody průběžně kontrolujeme.
- Vyzrálý kus melounu poznáme tak, že je jeho stopka zkroucená a uschlá. Takový meloun je připravený ke sklizni.
- Vyzkoušet můžeme také trik s poťukáním - jakmile zvuk zní tak, jako by byl plod uvnitř dutý, je to správná známka dobře uzrálého melounu.
Vypěstovaný plod melounu můžete spotřebovat na výtečný melounový sorbet, který vás dokonale osvěží během horkých dnů. Napište nám do komentáře, jak vám sorbet chutnal.
Komentáře