Klasický hospodský guláš: Máme pro vás praktické tipy a video poradí s postupem
Klasický hovězí guláš je nezaměnitelnou klasikou nejen v hospodách, ale i v českých domácnostech. Spolu s knedlíkem a čerstvou cibulí patří mezi nejoblíbenější pokrmy, které jsou neskutečně chutné, ale také velmi syté.
Hovězímu guláši holdují mnozí z nás. Maso rozpadající se už při nabírání, nadýchaný knedlík jako příloha, jemně štiplavá čerstvá cibule a výrazná chuť celku nás nenechává chladnými. Ten nejlepší guláš vznikne kombinací snahy a lásky k vaření.
Tipy a triky pro vás Všechny tipy a triky
Tipy k přípravě hovězího guláše
Připravte si ten nejlepší guláš, jaký jste kdy jedli. S našimi tipy to půjde hladce:
- Nepsané pravidlo k přípravě guláše je takové, že použitý objem cibule by měl být přesně takový, jaké bude objemové množství masa.
- Kližka je tou nejlepší volbou pro přípravu guláše. Ideální velikostí jednotlivých kousků masa jsou pak kostky o velikosti 3x3 cm.
- Cibuli je nutno restovat až dohněda, aby měl guláš tu správně tmavou barvu.
- Zarestování mleté papriky do gulášového základu musí být opravdu rychlé, aby paprika nezhořkla a neznehodnotila tím celou vaši dosavadní snahu.
- Po celou dobu vaření je nutné guláš občas promíchat, aby se nezačal přichytávat ke dnu hrnce nebo gulášového kotlíku. Vařte ho nejlépe pod poklicí.
- Guláš potřebuje čas. Díky tomu se vám budou kousky masa rozplývat na jazyku a jeho chuť bude výraznější. Připravujte ho na mírném plamenu a nespěchejte.
- Žádné zahušťování již není potřeba, pokud použijete notnou dávku cibule do základu. Delší dobou přípravy se částečně rozvaří a tím guláš sama zahustí.
Klasickou přílohou k hovězímu guláši je houskový knedlík, ale také se k němu hodí těstoviny, bramboráčky nebo čerstvý kváskový chléb. Nakonec ho nezapomeňte posypat nakrájenou cibulí a poté si už jen užívat jeho skvělou chuť.
Komentáře