Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

5 tipů, jak rovnat potraviny do mrazáku: Poradíme s jejich správným uskladněním
Zdroj: Freepik, Tatiana Goskova

Mrazák je skvělým pomocníkem. Můžeme do něj uložit sezónní ovoce i zeleninu, ale také pokrmy, které si připravíme do zásoby, nebo o kterých víme, že je nestihneme včas sníst. I pro skladování ale platí určitá pravidla.

Potravinám díky mrazáku prodloužíme dobu trvanlivosti, důležité je však dbát na pravidla jejich skladování i na dobu, po kterou v mrazáku zůstanou. Na šuplících bývá často vyobrazeno, jaký druh potravin je vhodný do jaké části mrazáku.

Jak organizovat jídlo v mrazáku

Zbavte se chaosu v mrazáku a naučte se mrazit potraviny prakticky a smysluplně:

  1. V první řadě je důležité zmínit, že veškeré potraviny musí být zabalené, aby nenatahovaly aroma těch dalších okolo. Zmrzlina s česnekovou vůní nenadchne.
  2. Horní police slouží k uložení nanuků a zmrzlin, ale také ledu, případně bylinek.
  3. Maso a pokrmy z něj by měly být uloženy v nejchladnějších částech mrazáku, což bývá v jeho středových policích a nejlépe úplně v zadní části dané police.
  4. Naopak ovoce se zeleninou, bylinky, těsta či pečivo zvládnou i vyšší teploty, proto mohou být uloženy v předních částech šuplíků a ve spodních, ale i horních policích mrazáku.
  5. Zamrazené potraviny i pokrmy nezapomeňte označit názvem a datem uložení do mrazáku. Poté je vhodné pravidelně kontrolovat data uložených nádob či sáčků a zavčasu je zpracovat.

Důležité je zmínit, že i potraviny a pokrmy uložené do mrazáku mají omezenou dobu trvanlivosti. Označení jednotlivých balíčků jídel v mrazáku vám tak mohou pomoci s rozhodnutím, co budete připravovat v nejbližší době na oběd či večeři.

Sezóna nejrůznějšího ovoce láká k přípravě mnoha dobrot. Uvařte si ty nejlepší kynuté ovocné knedlíky, po uvaření a vychladnutí se dají bez obav zamrazit.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky