Jak nejlépe uchovat upečenou vánočku? Vyzkoušejte 5 tipů pro správné skladování
K vánočním svátkům neodmyslitelně patří také vánočka. Její pečení je jednou z nejstarších českých vánočních zvyklostí. Tvarem má připomínat děťátko zavinuté v peřince. V tomto článku si řekneme, jak nejlépe vánočku uchovat.
Upéct vánočku je běh na dlouhou trať. Těsto kyne pomalu a v každé fázi se může něco pokazit. Proto když už se vánočka povede upéct podle vašich přání a očekávání, je dobré vědět, jak ji uchovat v té nejlepší kvalitě po potřebnou dobu.
Tipy a triky pro vás Všechny tipy a triky
Jak nejlépe uchovat vánočku
Vánočka by se měla péct den předem, aby do druhého dne uležela a chutě se příjemně rozvinuly.
- Můžete vyzkoušet Wrap up sáček, který je kombinací bavlněného pytlíku a vnitřní textilie, ošetřené nánosováním, která funguje jako membrána. V takovém dvouvrstvém obalu může může vánočka dýchat, ale nepotí se a neplesniví.
- Další možností je zabalit ji do utěrky a uzavřít do chlebníku.
- Zabalit vánočku do igelitu není vhodné, vánočka nemůže dýchat, rychle se začnou rozvíjet plísně a kvalita klesá. Pokud ale nemáte jinou možnost, zabalte ji napřed do čisté utěrky a až potom uzavřete do igelitového sáčku.
- Nedávejte vánočku do lednice, trvanlivost tím neprodloužíte a naopak ji více vysušíte.
- Skladujte nejlépe v temném a chladnějším místě.
Nechte se inspirovat a upečte vánočku podle Moniky Absolonové, která je pečením vánoček proslulá. Jak na to, se dozvíte v následujícím videoreceptu.
Vánoce a vánoční cukroví
Vánoce patří k nejkouzelnějším obdobím v roce a nedomyslitelně k nim patří vůně domácího cukroví.
Zpravidla se začíná perníčky, poté následují zástupci z křehkého těsta – vanilkové rohlíčky, linecké, pracny. Ke konci adventního období přijdou na řadu sněhové pusinky a kokosky. A nakonec dojde řada na nepečené druhy cukroví, jakou jsou vosí hnízda a různé kuličky.
Mohlo by vás zajímat:
Linecké cukroví | Perníčky | Nepečené cukroví | Pracny | Vanilkové rohlíčky | Kokosky | Vosí hnízda
Komentáře
10. 12. 2023 22:43