Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak udělat polévku bez bujónu. Zkusme objevit tajemství poctivé domácí kuchyně
Zdroj: Top recepty

Bujón je pohodlné a rychlé řešení, jak připravit polévku, ale jde to i jinak. Polévka může mít i bez použití bujónu výbornou chuť.

Na výraznou chuť bujónu si snadno zvykneme, je hodně návykový a mohlo by se nám stát, že všechny naše polévky s ním budou chutnat podobně, aniž bychom si to uvědomili. Do mnoha polévek bujón ale vůbec není potřeba a ty, do kterých bychom ho rádi přidali, můžeme dochutit a vylepšit jinými způsoby. Ukážeme si některé z nich:

  1. Do polévek pro lepší chuť přidáme zeleninový vývar. Můžeme použít buď čerstvý nebo mražený. Mražený stačí mít uložený v malých plastových nádobkách a používat podle potřeby - často ho získáme ze surovin, které bychom jiným způsobem nevyužili.
  2. Kdo chce, použije masový vývar.
  3. Polévkám dá skvělou chuť malé množství Tebi, stačí jedna lžíce na čtyři porce polévky. Tebi koupíme v prodejnách zdravé výživy. Kromě toho, že je velmi chutné, je navíc zdravé a mimořádně výživné.
  4. Můžeme přidat domácí vegetu, kterou si sami připravíme z kořenové a další zeleniny. 
  5. Dobrou chuť a barvu dá polévce několik vlašských ořechů, které v ní vaříme sice vyloupané, ale vcelku.
  6. A hlavně - polévka, která je plná chutné zeleniny, má sama o sobě skvělou chuť. K dochucení často stačí vhodné koření, zvolené podle druhu polévky. Některé polévky (bramborová, luštěninová) získají výbornou chuť díky utřenému česneku, majoránce a sušeným houbám.

Pokud bujón (nebo připravené polévkové směsi) kupujeme, dáváme přednost těm, které neobsahují glutaman. I když bývají dražší, vyplatí se to. 

Výborné a osvědčené polévky uvaříme podle skvělých receptů z našeho receptáře. I když je použití bujónu pohodlné a rychle si na toto řešení zvykneme, zkusme raději objevit nové chutě poctivé domácí kuchyně - pro nás i pro naše děti. 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky