Jak udělat škvarkovou pomazánku? Nejlepší je z čerstvě vyškvařených škvarků
Při příležitosti masopustu a zabijaček se dělává i lahodná a rychlá škvarková pomazánka, která se připravuje z křupavých škvarků vznikajících jako vedlejší produkt při škvaření sádla. Nejlepší je na čerstvém chlebu nebo opečené topince.
Doma vyškvařené škvarky jsou opravdovou delikatesou. Jíme je samotné, meleme do domácího pečiva nebo z nich můžeme připravit výbornou škvarkovou pomazánku, která patří k nejoblíbenějším pomazánkám vůbec. Můžeme ji snadno koupit v obchodě či řeznictví, ale domácí s křupavými škvarky je daleko chutnější.
Tipy a triky pro vás Všechny tipy a triky
Jak udělat škvarkovou pomazánku
Příprava škvarkové pomazánky je velmi snadná a můžeme ji dokonce několika ingrediencemi vždy obměnit, třeba opečenou cibulkou, která dodá nasládlou chuť, přidáním bylinek jako je petržel, pažitka nebo jarní cibulka, případně nasekanou chilli papričkou, čímž docílíme lehké pikantnosti. A jak na to?
- Na 1 dávku škvarkové pomazánky budete potřebovat: 1/2 litru mletých škvarků, 2 vejce uvařená natvrdo, 1/2 cibule, 1/4 skleničky hořčice (plnotučné nebo štiplavější dijonské), 2 kyselé okurky a podle chuti sůl a pepř.
- Cibuli oloupejte a nakrájejte najemno, kyselé okurky a vejce drobně pokrájejte. Vše dejte do mísy.
- Přidejte pomleté škvarky, hořčici a důkladně promíchejte.
- Okořeňte podle chuti a podávejte na čerstvém pečivu.
Tip 1: Pro výraznější chuť přidejte do pomazánky prolisovaný česnek.
Tip 2: Na talíři ozdobte nasekanou natí jarní cibulky.
Nejlepší a rychlou škvarkovou pomazánku připravíte hravě podle našeho názorného videonávodu. Dobrou chuť.
Masopust
Masopust, který se lidově označuje jako ostatky, fašank, moravsky voračky, voráčí, končiny či obecně karneval, je svátek mezi Vánocemi a postní dobou. Masopust začíná po svátku Tří králů (6. ledna) a končí na Popeleční středu, jejíž datum se odvíjí podle termínu Velikonoc. Během masopustu probíhají zabijačky.
S tématem Masopust souvisí:
Smažené vdolky | masopustní koblihy | masopustní šišky | jitrnice
Komentáře