Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Výroba domácího jogurtu není nikterak složitá, jen je důležité dodržet několik kroků, bez kterých by se jogurt nepovedl tak, jak bychom si představovali. Bílý jogurt mícháme nejčastěji s marmeládou, kterou lze přidat už při výrobě.

Jak to udělat? Máme tři možnosti, při té první dáme marmeládu na dno skleničky a opatrně ji zalijeme zaočkovaným teplým mlékem a dáme zrát. Druhým způsobem je vmíchání příchutě přímo do jogurtu. Třetí způsob je nejjednodušší. Jakou variantu a příchuť zvolíte, to je zcela na vás.

Jak vyrobit ochucený jogurt

Jogurty nejčastěji dochucujeme marmeládou, ale vhodný je také med, karamel, kakao, čokoláda nebo čerstvé ovoce či ořechy.

  • Pokud zvolíme variantu, kdy chceme mít příchuť na dně skleničky, postupujeme podle návodu na výrobu jogurtu a v momentě, kdy máme mléko zaočkované a má teplotu 42–47 °C, přelijeme ho do skleniček, ve kterých máme připravenou příchuť. Naléváme opatrně, abychom příchuť s mlékem příliš nepromíchali. Následně dáme skleničky fermentovat po dobu 6–8 hodin a nakonec je uložíme na 12 hodin do lednice.
  • Chceme-li mít příchuť rovnou zamíchanou v jogurtu, učiníme tak až po fermentaci. V té době už bude mít jogurt hustou konzistenci a půjde do něj příchuť opatrně zamíchat. Stačí vmíchat jen lehce a pomalu. Následně uložíme jogurt do chladničky, kde se v chladu dovyztuží. Po 12 hodinách je připraven ke konzumaci.
  • Nejsnazší variantou je dochutit si bílý jogurt přímo v misce, těsně před konzumací. Do jogurtu si jednoduše přidáte to, na co máte právě chuť.

Domácí jogurt v kuchyni zpracováváme i jinými způsoby. Můžeme do něj naložit maso před grilováním, díky čemuž bude křehké a měkké. Je také oblíbenou přísadou do moučníků i dezertů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky