Jaké koření přidat do kysaného zelí? Vyzkoušejte klasiku i pikantnější přísady
Kysané zelí k podzimu neodmyslitelně patří. Je to malý zázrak pro naši imunitu, zvlášť to doma připravené. K jeho výrobě nepotřebujete žádné speciální vybavení a zvládnete to hravě i v bytě, stačí k tomu větší sklenice.
Z nakrouhaného hlávkového zelí nám ve sklenicích vykvasí během 2–3 týdnů lahodné kysané zelí, které je plné vitamínů. Na takto připraveném zelí si pochutnáváme zasyrova, nebo z něj připravíme další výborné pokrmy. Do kysaného zelí nejčastěji přidáváme pouze sůl a kmín, nicméně výraznější koření ho dokáže chuťově skvěle obohatit.
Tipy a triky pro vás Všechny tipy a triky
Jaké koření přidat do kysaného zelí
Kysané zelí má svou typickou chuť, kterou však můžeme ještě víc zvýraznit několika přísadami v podobě koření nebo bylinek. Na své si přijdou milovníci aromatických i pikantnějších chutí. A jaké koření s kysaným zelím dokonale ladí?
- S divokým kořením, bez kterého se neobejdou také masové vývary, rozhodně nešlápneme vedle. Patří sem nové koření, bobkový list, celý pepř i jalovec.
- Velmi zajímavou kombinaci vytvoříme přidáním mletého anýzu, který dodá zelí sladce kořeněný nádech.
- Nakrájený čerstvý kopr kysanému zelí skvěle podtrhne chuť. Vmícháme ho do zelí před kvašením.
- Pro milovníky pikantního přidáme do zelí (před kvašením) nakrájený kousek chilli papričky, nastrouhaného čerstvého zázvoru nebo nastrouhaného křenu.
Komentáře