Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Zázvorky patří k vánočnímu cukroví, které má svou dlouholetou tradici. Již při jejich pečení se z trouby line neodolatelná vůně, ale můžete si nechat zajít chuť, protože po upečení byste si na zázvorkách vylámali zuby. Potřebují čas na změknutí.

Zázvorky jsou opravdu speciální vánoční cukroví. Při jejich přípravě totiž mohou nastat mnohá úskalí, ať už je to práce s lepivějším těstem, nakypření nebo správné proschnutí těsta. Zázvorky vypadají na talíři mezi ostatními zdobenými druhy cukroví obyčejně, ale po změknutí mají lahodnou pikantní chuť zázvoru, které nikdo neodolá. 

Kdy péct zázvorky

Zázvorky jsou po upečení měkké jen pár vteřin, což může mnohé vyděsit pod dojmem, že veškerá práce přišla vniveč. Ale nemějte obavy, máme pro vás několik tipů, díky kterým budou zázvorky brzy měkké a začnou se vám rozplývat na jazyku.

  • Zázvorky jsou jedno z prvních vánočních cukroví, které pečeme. Pečeme je alespoň tři neděle před Štědrým dnem. Díky tomu budou mít zázvorky dostatek času na změknutí. 
  • Zázvorky skladujeme v uzavřené papírové krabici a jednotlivé vrstvy prokládáme papírovým ubrouskem. Umístíme je do sucha, chladna a temna. 
  • Aby dříve změkly, můžeme dovnitř krabice přidat rozkrojené jablko
  • Vyzkoušejte do těsta přidat máslo nebo Heru, zázvorky pak změknou rychleji. 

Jak upéct zázvorky

Těsto na zázvorky nejčastěji připravujeme z hladké mouky, cukru, vajec a mletého zázvoru. Jako kypřidlo se dříve přidávalo amonium, které dobře nahradíme kypřicím práškem nebo jedlou sodou. Lze však úplně vynechat. Výsledné zázvorkové těsto je lepivé, takže doporučujeme při vykrajování podsypávat moukou. Zázvorky necháme zaschnout a poté pečeme

Zázvorky jako od maminky připravíte podle našeho podrobného videonávodu

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky