Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Koření dodává našim pokrmům tu správnou chuť, bez koření by jídlo bylo mdlé a nezajímavé. Jenže umět dobře ochutit, to není jen tak. Učíme se to zkušenostmi a s přibývajícími lety. Umět jídla správně okořenit, to je doslova umění.

S mletým nebo drceným kořením je to snazší, stačí ho do připravovaného pokrmu trochu přidat a zamíchat - pokrm rychle získá vytouženou chuť. Náročnější je ale použití větších kousků koření - celý černý pepř, nové koření, bobkový list, hřebíček, skořice a mnohé další druhy.

Jak používat celé koření 

Koření v celku potřebuje na předání chuti pokrmu více času, proto vaření nesmíme uspěchat. Máme několik možností, jak postupovat.

  1. Celé koření jednoduše necháme během vaření v hrnci a každý strávník si je odloží z talíře sám. Pokud se jedná o guláš, bude druhý den chutnat ještě lépe, ale když vaříme zrovna omáčku nebo krémovou polévku, nemůžeme ji rozmixovat.
  2. Koření lze do jídla přidat v malém látkovém obalu a po dovaření vyjmout. Tento postup využijeme např. u rajské omáčky.
  3. Často používanou možností je dát koření do jednoduchého obalu z gázoviny, z hotového jídla ho opět vyjmeme. 
  4. Skvělou a pohodlnou variantou je vložit koření do oblíbeného vajíčka na čaj. Nejlepší je mít doma rovnou dvě - jedno na čaj, druhé na koření do omáček. 
  5. Nechcete používat sáček ani čajové vajíčko? Nevadí, omáčku můžete po uvaření přecedit - chuť zůstane výborná, ale koření již bude odstraněno.   
  6. A rada na závěr: Pokud vám celé koření v jídle vadí, dejte přednost mletému nebo drcenému koření.                                                                                      

Celé koření používáme při vaření nejoblíbenějších omáček naší kuchyně. Vyzkoušejte třeba svíčkovou podle následujícího videoreceptu:   

                  

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky