Maso z divočáka: Poradíme vám, jak ho zpracovat
Prase divoké je rytířem našich lesů a může dosahovat hmotnosti až 300 kg. Nazývá se zvěří černou. Žije v listnatých i ve smíšených lesích, ale také v mokřinách, polních kulturách a méně zalesněných plochách.
Často se setkáváme s pojmem "maso z kance", ale na tom byste si opravdu nepochutnali. U dospívajících jedinců se začíná rozvíjet typický pach podobný směsi potu a moči, který se věkem umocňuje. Čím starší kanec, tím silnější pach masa. Nejchutnější je maso z jednoletého zvířete.
Tipy a triky pro vás Všechny tipy a triky
Jednotlivé druhy masa a jejich využití
Maso z divočáka má tmavě červenou barvu. Je nejtučnější ze zvěřiny, ale zdaleka ne tak tučné jako z prasete domácího. Je jemné, křehké a šťavnaté.
- Kýta z divočáka je stejně jako u prasete domácího vhodná na řízky, pečení, grilování nebo steaky.
- Plec z divočáka se nejčastěji používá na přípravu guláše. Lze ji ale také péct a jestli se šípkovou nebo se zelím, to už je čistě na vás.
- Hřbet z divočáka je to samé jako kotleta z prasete domácího. Jedná se o nejšťavnatější maso vhodné na minutkovou přípravu, na grilování nebo steaky.
- Svíčková z divočáka je nejcennějším kusem masa. Je křehká, šťavnatá a vysoce delikatesní. Hodí se na minutkovou přípravu.
- Krk z divočáka využijeme při přípravě ragú, může se péct i smažit, ale nejlepší je z něj guláš.
- Zbývající maso nejlépe zpracujeme do guláše.
S masem z divočáka se pracuje stejně jako s masem z prasete domácího, ale zahrnuje benefity zvěřiny. Nechte se inspirovat v sekci Recepty nebo v následujícím videu.
Další tipy a triky
Přečtěte si Zobrazit více
Vynikající išlské dortíčky podle Sandtnerky: Tradiční cukroví jako od babičky voní kakaem, skořicí a rumem
Jaké masopustní zvyky a pokrmy měli v oblibě naši předci? Uměli se bavit i dobře jíst
Na Vánoce patří vaječňák: Nejlepší je z kvalitního rumu a smetany. Pravá vanilka z něj udělá delikatesu
Komentáře