Ovarová polévka má mnoho variant, proto si ji každý může uvařit podle své chuti
Ovarovou polévku můžete uvařit jako chutný bonus k vařenému nebo pečenému vepřovému koleni. Tento vývar se velmi dobře doplňuje s kroupami nebo se strouháním, ale můžete ho nechat jen tak, bez ničeho. Nebojte se vyzkoušet různé varianty.
Základem ovarové polévky je vývar z vepřového masa. Nejčastěji se používá vepřové koleno, hlava, lalok, jazyk nebo plec. Polévku můžeme doplnit zeleninou, kroupami, strouháním nebo bramborami. Přidáme-li česnek, sýr a krutonky do čirého vývaru, budeme mít výtečnou česnečku.
Tipy a triky pro vás Všechny tipy a triky
Jak uvařit ovarovou polévku
Když máme velké kusy masa, musíme počítat s delší dobou vaření, třeba takové koleno se vaří 90–120 minut, podle velikosti.
- Maso dáme vařit do většího hrnce, přidáme sůl, přepůlenou cibuli, celý česnek, celý pepř, bobkový list a nové koření. Vaříme do změknutí masa.
- Polévku přecedíme. Pokud chceme mít v polévce kroupy, přidáme je do vývaru jako první. Vaří se totiž 20–30 minut. Když jsou kroupy téměř hotové, přidáme také zeleninu. Tu povaříme do změknutí.
- Pokud budete místo krup dávat strouhání, přidejte ho, až když je zelenina téměř hotová.
- Nakonec vrátíme zpět obrané a nakrájené maso, polévku dochutíme solí podle potřeby a přidáme nakrájenou petrželku.
Místo krup můžete vyzkoušet zdravější quinou, polévku tím ozvláštníte. Zajímavou alternativou je také přidání ztraceného vejce. V následujícím videoreceptu se můžete podívat, jak si připravit pečené koleno.
Silvestr a vítání nového roku
Silvestrovské oslavy jsou časem radosti a společných chvil, s čím je spojeno nejen pití, ale i vzpomínání a chutné pokrmy. Receptů na zpříjemnění loučení se starým rokem a vítání toho nového je velké množství. Od tradičních pochoutek po originální kulinářské kreace.
Inspirujte se:
Chlebíčky | Jednohubky | Pomazánky | Lahůdky z listového těsta | Slané pochoutky
Komentáře