Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Ovarovou polévku můžete uvařit jako chutný bonus k vařenému nebo pečenému vepřovému koleni. Tento vývar se velmi dobře doplňuje s kroupami nebo se strouháním, ale můžete ho nechat jen tak, bez ničeho. Nebojte se vyzkoušet různé varianty.

Základem ovarové polévky je vývar z vepřového masa. Nejčastěji se používá vepřové koleno, hlava, lalok, jazyk nebo plec. Polévku můžeme doplnit zeleninou, kroupami, strouháním nebo bramborami. Přidáme-li česnek, sýr a krutonky do čirého vývaru, budeme mít výtečnou česnečku.

Jak uvařit ovarovou polévku

Když máme velké kusy masa, musíme počítat s delší dobou vaření, třeba takové koleno se vaří 90–120 minut, podle velikosti.

  1. Maso dáme vařit do většího hrnce, přidáme sůl, přepůlenou cibuli, celý česnek, celý pepř, bobkový list a nové koření. Vaříme do změknutí masa.
  2. Polévku přecedíme. Pokud chceme mít v polévce kroupy, přidáme je do vývaru jako první. Vaří se totiž 20–30 minut. Když jsou kroupy téměř hotové, přidáme také zeleninu. Tu povaříme do změknutí.
  3. Pokud budete místo krup dávat strouhání, přidejte ho, až když je zelenina téměř hotová.
  4. Nakonec vrátíme zpět obrané a nakrájené maso, polévku dochutíme solí podle potřeby a přidáme nakrájenou petrželku.

Místo krup můžete vyzkoušet zdravější quinou, polévku tím ozvláštníte. Zajímavou alternativou je také přidání ztraceného vejce. V následujícím videoreceptu se můžete podívat, jak si připravit pečené koleno.

 

Silvestr a vítání nového roku

Silvestrovské oslavy jsou časem radosti a společných chvil, s čím je spojeno nejen pití, ale i vzpomínání a chutné pokrmy. Receptů na zpříjemnění loučení se starým rokem a vítání toho nového je velké množství. Od tradičních pochoutek po originální kulinářské kreace. 

Inspirujte se:

Chlebíčky | Jednohubky | Pomazánky | Lahůdky z listového těsta | Slané pochoutky 

Další tipy a triky

Naposledy jste si prohlédli