Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Bábovka byla dříve typickým nedělním moučníkem. Dnes ji pečeme kdykoliv na ni dostaneme chuť. Ne vždy se však povede a někdy je nepoživatelně gumová. Často se tak stane kvůli malých chybám během její přípravy.

Těšili jste se na svou oblíbenou mramorovou bábovku, ale po jejím vytažení z trouby a následném zchladnutí namísto nadýchaného kousku držíte v ruce zcela gumový plátek moučníku? Víme, jak tomu předejít, a jak na to, aby se to již neopakovalo.

Proč je bábovka gumová

S našimi radami vám tento nepodarek znovu zcela jistě nezkazí náladu ani chuť:

  1. Gumová bábovka může vzniknout špatně odměřenými ingrediencemi. Proto vždy dodržujte vámi vybraný, nejlépe také ověřený recept. Pozor zejména na bábovky s obsahem ovoce, mléčných výrobků (tvarohu) a tekutých sladidel.
  2. Nepodařený a gumový moučník nás nepotěší. Zvlášť pokud je tento problém způsoben ingrediencemi rozdílných teplot. Všechny potřebné suroviny si zavčas vytáhněte na pracovní plochu.
  3. Nedopečená bábovka je taktéž gumové struktury. Je potřeba dbát na správnou teplotu i čas pečení. Hotový moučník si snadno ověříte špejlovým testem.

Také je potřeba dávat pozor, pokud budete do těsta přidávat med namísto cukru. Touto záměnou sladidel moučník "zhutní" a těsto se stane mokřejším. Poté se může stát, že bude bábovka nedopečená - a sražená.

Upečte si spolu s námi chutnou tvarohovo-jablkovou bábovku, která se díky ověřenému receptu zcela jistě podaří.

Další tipy a triky