Jak na to, aby sněhové pusinky nepraskaly? Vyhněte se 4 častým chybám
Sněhové pusinky můžeme vykouzlit jednoduše pouze ze dvou ingrediencí - z vaječných bílků a cukru. Toto křehké a jemné pečivo je jednoduché na přípravu, ale má svá úskalí. Jak si poradit s tím, když pusinky praskají?
Základem pro skvělé pusinky je dobře vyšlehaný sníh z bílků a velmi pozvolné zašlehávání cukru. Výsledná hmota musí mít hustou a táhlou konzistenci. Vyšlehat sníh můžeme nad párou nebo standartním způsobem za studena.
Tipy a triky pro vás Všechny tipy a triky
Proč pusinky praskají
Velkým viníkem všech neduhů pusinek, je vysoká teplota při pečení. Pusinky bychom měli spíše sušit než péct. Proč nám tedy pusinky praskají?
- Zvolili jsme příliš vysokou teplotu v troubě, správně vždy sušíme maximálně do 100 °C po dobu 1 hodiny.
- Praskání pusinek může také způsobit vysoká vlhkost v troubě, proto bychom měli během pečení troubu několikrát otevřít a vyvětrat.
- Po dopečení necháme cukroví samovolně vychladnout uvnitř vypnuté trouby, protože pusinkám nesvědčí změny teplot.
- Neměli bychom sníh šlehat příliš dlouho na plný výkon, sníh bude přešlehaný a plný vzduchových bublin, které poté v troubě praskají.
Vánoce a vánoční cukroví
Vánoce patří k nejkouzelnějším obdobím v roce a nedomyslitelně k nim patří vůně domácího cukroví.
Zpravidla se začíná perníčky, poté následují zástupci z křehkého těsta – vanilkové rohlíčky, linecké, pracny. Ke konci adventního období přijdou na řadu sněhové pusinky a kokosky. A nakonec dojde řada na nepečené druhy cukroví, jakou jsou vosí hnízda a různé kuličky.
Mohlo by vás zajímat:
Linecké cukroví | Perníčky | Nepečené cukroví | Pracny | Vanilkové rohlíčky | Kokosky | Vosí hnízda
Komentáře