Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Na začátku sezóny věnujeme rostlinám ve skleníku a fóliovníku mnoho péče. Když všechno roste, jak má, a my poctivě zaléváme a plejeme plevel, těšíme se na bohatou úrodu. Jenže se může stát, že nám plody okurek začnou zasychat.

Co to znamená a jak tomu zabránit? Rostlina může trpět nedostatkem dusíku, a to se projevuje právě zasycháním a žloutnutím plodů. Druhým důvodem je nízká zálivka, jejímž následkem si rostlina začne počet plodů regulovat a některé začnou samy usychat.

Jak zabránit zasychání plodů okurek

Plody okurek mohou žloutnout a následně zasychat také důsledkem vysoké teploty. Proto je třeba při velkých vedrech pravidelně větrat. Kromě snížení teploty vyvětráme také nechtěnou vyšší vlhkost. 

  • Zaměříme se na pravidelnou zálivku, protože okurka potřebuje dostatek vláhy, a to v době tvorby plodů platí dvojnásob. Nebudeme však zalévat nadbytečně, podpořila by se tím vyšší vlhkost a tím pádem by se zvýšilo riziko tvorby plísní.
  • Doplníme rostlině živiny, především právě dusík. Ten dodáme ve formě zálivky nebo ve formě postřiku na listy. 
  • Rostlině můžeme pomoci také zaštipováním, díky kterému regulujeme nasazování plodů a rostlina se pak tolik nevyčerpává tvorbou dalších a dalších okurek.

Pokud je rostlina zdravá, dočkáme se bohaté úrody, kterou potřebujeme rychle zpracovat. Proto přidáváme videorecept na netradiční okurkovou marmeládu, kterou rozhodně doporučujeme vyzkoušet.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky