Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jakou kaši uvařit k snídani. Jednoduché, zdravé a vydatné recepty pro začátek nového dne
Zdroj: Pixabay

Vydatná a zdravá snídaně, kterou si sníme v klidu a beze spěchu, je ideál, který se nám každý den nepodaří. Ale když to jde, měli bychom si tento luxus dopřát. Sladké vařené kaše z různých surovin jsou jednou z variant pro chutnou a výživnou snídani.

Rychlá a výživná snídaně

Pokud spěcháme, někdy sáhneme po instantních výrobcích, ale uvařit si kaši je docela rychlá záležitost. Vyplatí se to, zvlášť když chystáme více porcí. Rozhodně máme z čeho vybírat. Kaše vaříme buď ve vodě nebo v mléce. Na talíři je lákavě ozdobíme a doplníme ovocem.

Krupicová kaše

U nás zřejmě nejoblíbenější kaše se připravuje z dětské krupičky nebo z krupice. Přípravu urychlíme, když krupici předem namočíme nejméně na půl hodiny. Kaše pak bude jemnější a nebudou se v ní tolik tvořit žmolky. Krupicové kaši prospěje poctivé míchání během vaření.

Ovesná kaše

Populární a výživnou kaši uvaříme z ovesných vloček, které vaříme buď v obyčejném nebo rostlinném mléce. Vločky vaříme pozvolna, občas kaši zamícháme. Použijeme-li jemné vločky, kaše bude uvařená během chvilky. Na talíři ji doplníme semínky, ořechy, sušeným a čerstvým ovocem. 

Rýžová kaše

Rýžová kaše je, stejně jako krupicová, oblíbenou dětskou kaší. Když jí rovnou uvaříme více, můžeme ještě upéct chutný rýžový nákyp s jablky a skořicí. Podle jednoho z našich receptů připravíme pohodlně a snadno výbornou rýžovou kaši v domácí pekárně

Pohanková kaše

Pohanku si častěji připravujeme naslano, ale můžeme vyzkoušet i sladkou variantu. Pohanka nepotřebuje dlouhé vaření, ale necháme ji "dojít" do příjemné konzistence. Sladká pohanková kaše má výraznější chuť a představuje zajímavou možnost, jak zařadit zdravou pohanku do jídelníčku.

Jáhlová kaše

Jáhly nejprve propereme pod horkou vodou (spaříme), abychom odstranili případnou hořkost. Vaříme je buď v kravském nebo v rostlinném mléce. Pokud se rozhodneme pro rostlinné mléko v prášku (Zajíc), obvykle začínáme kaši vařit ve vodě a prášek přidáme až v průběhu vaření

Kukuřičná kaše - polenta

Máme ještě více možností, z čeho připravit kaši. Můžeme využít polentu - kaše z ní je jednoduchá. Po zchladnutí ztuhne, což se hodí k přípravě dalších zajímavých dobrot. Uvařenou a ještě horkou polentu nalijeme na plech a po ztuhnutí ji krájíme nebo vykrajujeme, a potom dále upravíme.

Kaše se dá uvařit i z celých zrn (pšenice, špalda, oves), vaření ale trvá výrazně déle. Některé suroviny je lepší dopředu namočit - kaše je pak rychleji uvařená. Suroviny, které vyžadují více času k uvaření, nám usnadní připravit pomalý hrnec.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Naposledy jste si prohlédli