Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Slaný mousse pochází z francouzského receptu na čokoládovou pěnu, ze které se během doby vytvořily různé variace, včetně slané. K jeho ochucení můžeme použít zbytky masa, zeleniny, ryb, ale také ořechy a různé bylinky.

Pěna nemusí být jen sladká, ale může být také slaná. Připravuje se podobným způsobem, ale s jinými ingrediencemi. Lehké masové a zeleninové pěny nezatíží náš organismus tak, jako hutné pomazánky, a jsou vhodné i k dekorování slaných dezertů

Jak na přípravu slaného mousse

Slaná varianta se podává teplá i studená:

  • Připravujeme ho vyšleháním bílkového sněhu, majonézy nebo pomazánkového másla s rozmixovanou pastou z masa, ryb, taveného sýra nebo zeleniny.
  • Jemně upravenou pěnou můžeme naplnit cukrářský sáček a pomocí řezané špičky plnit zeleninu (rajčata) nebo zdobit chlebíčky a jednohubky.

Slaná pěnová pomazánka

Nadýchaná pomazánka přímo volá po ozdobení zelenými bylinkami:

  • Ušlehaná ochucená pěna je výbornou pomazánkou vhodnou k svačině, večeři i jako občerstvení pro návštěvu.
  • Pevné kousky masa a zeleniny včetně zelených bylinek vmícháme do našlehané pěny stěrkou nebo vařečkou.

Slané dorty mohou být ozdobené stejně krásně jako jejich sladké varianty. Pěnou v cukrářském sáčku a s pomocí řezané zdobičky vytvoříme růžičky a ozdoby, které dále dekorujeme bylinkami, kousky zeleniny, plátky šunky nebo lososa.

Komentáře (2)

Dobrý den, Nadjo. V článku jsem použila několikrát slovo "pěna", ale mousse je původem z Francie, proto musím použít i původní název. Fotografie nemají popisky, jsou to pouze ilustrativní fotky pro inspiraci... Hezký den.

:-? Proč mousse, když máme hezké české slovo"pěna" :-?

U fotografií v záhlaví chybí popisy - buď uvedení použitých surovin nebo link na recept. :-(

Další tipy a triky

Naposledy jste si prohlédli