Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Ten nejlepší recept na bramborový salát má každá hospodyňka schovaný ve svém receptáři. Jen málokdy najdete někoho, kdo by ho připravoval stejně. Zeptejte se přátel a uvidíte, kolik variant bramborového salátu existuje.

Každá hospodyňka má recept na bramborový salát ověřený časem a předávaný z generace na generaci. Základní úkony jsou však vždy stejné - správný výběr brambor a jejich uvaření, hygiena během přípravy salátu, ale i jeho správné skladování.

6 tipů k přípravě nejlepšího bramborového salátu

Je nepodstatné, jaký recept na bramborový salát zvolíte. Správným postupem přípravy mu zachováte všechny vůně a chutě, ale také mu prodloužíte trvanlivost.

  1. Brambory k přípravě bramborového salátu volte varného typu A, které jsou pevné a lojovité. Ostatní brambory se vám v salátu budou nevzhledně rozpadat.
  2. Cibuli je potřeba spařit, poté ihned prolít studenou vodou a tu přebytečnou z ní vymačkat. Nebude tak pouštět šťávu, která způsobuje rychlou zkázu salátu.
  3. Solte opatrně - nechte právě připravený salát odpočinout do druhého dne - chutě ingrediencí se krásně prolnou a vy můžete bramborový salát dosolit.
  4. Nejste-li fanouškem majonézy a do bramborového salátu přidáváte mléčné výrobky (jogurt, zakysanku), přidávejte je jen do právě odebraného množství k přímé konzumaci. Díky tomu vydrží salát déle.
  5. Veškeré náčiní a nádobí musíte mít zcela čisté (lžíce, nože, prkénka), aby se salát nezačal hned kazit. To se samozřejmě týká i vašich rukou a utěrek.
  6. S kvasícím salátem souvisí také ochutnávání, proto používejte pokaždé čistou lžíci, i kdybyste ho ochutnávali 10x denně.

Při správné přípravě a následném skladování vydrží bramborový salát 3–4 dny, proto předem promyslete, jaké množství ho budete připravovat. Zbylý bramborový salát však skvěle využijete k přípravě dalších pochoutek.

Připravte si bramborový salát spolu s námi podle názorného videoreceptu:

Vánoce a vánoční cukroví

Vánoce patří k nejkouzelnějším obdobím v roce a nedomyslitelně k nim patří vůně domácího cukroví

Zpravidla se začíná perníčky, poté následují zástupci z křehkého těsta – vanilkové rohlíčky, linecké, pracny. Ke konci adventního období přijdou na řadu sněhové pusinky a kokosky. A nakonec dojde řada na nepečené druhy cukroví,  jakou jsou vosí hnízda a různé kuličky.

Mohlo by vás zajímat:

Linecké cukroví | Perníčky | Nepečené cukroví | Pracny | Vanilkové rohlíčkyKokosky | Vosí hnízda

 

Komentáře

Další tipy a triky