7 receptů na mikulášské dobroty: Přidáme je do balíčků pro naše děti a zabalíme je spolu s ovocem, ořechy a dalšími pochoutkami
Co dát dětem do mikulášského balíčku? Když uvažujete, co nadělit dětem v předvečer svátku sv. Mikuláše, nezapomínejte na jejich zdraví a upřímnou radost z dárečků. Přidejte i vlastnoručně upečeného Mikuláše, čerta nebo anděla.
Do mikulášského balíčku, kterým chceme potěšit a odměnit naše děti, dáváme především čerstvé ovoce. Většina dětí se ráda zakousne do banánu, mandarinky či pomeranče. Sáhnout můžeme i po méně obvyklém ovoci jako jsou granátová jablíčka, ananas či kaki. Chybu neuděláme ani sušeným či lyofilizovaným ovocem. Ořechy a semínka jsou další zdravou pochoutkou.
Tipy a triky pro vás Všechny tipy a triky
A jako symbol tohto svátku můžeme do balíčku přidat vlastnoručně upečeného Mikuláše, čerta nebo anděla. A pokud si vaše děti zaslouží i nějaké to uhlí či brambory, co takhle jim připravit domácí bramborové chipsy?
1. místo
Čertí hlavičky vytvoříme z mletých upečených perníčků, doplníme je mletými ořechy, máslem a marmeládou. Vytvarované kuličky jsou po dozdobení čokoládou a marcipánem veselou připomínkou čertí návštěvy.
2. místo
Měkké perníčky se dají hned jíst, i kdybychom je pekli na poslední chvíli. Z těsta vykrajujeme tématické tvary, které dozdobíme nebo necháme bez zdobení. Potěšit děti můžeme i dalšími druhy cukroví.
3. místo
Do sušenky dozdobené andělským motivem se rád zakousne malý i velký mlsoun. Upečeme je z máslového těsta, doplněného mletými mandlemi. Před pečením těsto necháme několik hodin odpočívat v lednici.
4. místo
Kynuté těsto upečené do tvaru trojúhelníků zkrášlíme po vychladnutí červenou a bílou polevou, k tomuto "kouzlení" použijeme potravinářskou barvu. Ke zdobení se ještě budou hodit různá semínka, oříšky a kousky těsta.
5. místo
Mikulášské a čertí postavičky vytvoříme z kynutého těsta, ze kterého můžeme upéct i vánočku. Podle receptu z těsta připravíme postavičky a dozdobíme je podle fantazie rozinkami a mákem.
6. místo
Kdo si netroufne na postavičky z předchozího receptu, může vyzkoušet tyto nadýchané a měkoučké čertí makovky. Pečou se z kynutého těsta, které pěkně nabude. Tělíčko se stočí z dlouhých válečků, před pečením potře žloutkem a posype mákem.
7. místo
Pro děti, které občas zazlobí, se do nadílky dává uhlí či brambory. A my pro ně můžeme připravit výborné bramborové nebo zeleninové chipsy. Pěkný vzhled získají díky krájení vroubkovaným nožem.
Na závěr přidáváme ještě recept s názorným videem, které poradí s pečením perníčků. A co dobrého i svátečního vařit v předvánoční době nám poradí další zajímavý článek. Najdeme v něm inspiraci na hlavní jídla, polévky i něco sladkého k zakousnutí.
Vánoce a vánoční cukroví
Vánoce patří k nejkouzelnějším obdobím v roce a nedomyslitelně k nim patří vůně domácího cukroví.
Zpravidla se začíná perníčky, poté následují zástupci z křehkého těsta – vanilkové rohlíčky, linecké, pracny. Ke konci adventního období přijdou na řadu sněhové pusinky a kokosky. A nakonec dojde řada na nepečené druhy cukroví, jakou jsou vosí hnízda a různé kuličky.
Mohlo by vás zajímat:
Linecké cukroví | Perníčky | Nepečené cukroví | Pracny | Vanilkové rohlíčky | Kokosky | Vosí hnízda
Další tipy a triky
Přečtěte si Zobrazit více
7 nejlepších cookies, které udělají radost dětem. Hodí se do nich mrkev, čokoláda i arašídy. Osvědčené recepty poradí, jak je upéct
Mikuláš ztratil plášť a vy všechny nápady na nadílku? Máme pro vás tipy na plnou tašku dobrot a dárků
Jak připravit pečivo, aby bylo více nadýchané? Použijeme metodu tangzhong, která pečivo ještě více zvláční a prodlouží mu trvanlivost
Komentáře