Kachny a husy patří k slavnostním pokrmům. Často je upravujeme při posvícení nebo na Vánoce. Do našeho přehledu jsme vybrali ty nejžádanější recepty.
Možností na úpravu kachního masa je mnoho. Můžeme péct zvlášť prsa jako minutku, konfitovat stehna nebo upéct celou kachnu plněnou nádivkou nebo jablky. Při pečení celé kachny se osvědčilo tzv. pomalé pečení, které způsobí velmi měkké a šťavnaté maso. Známý a vynikající je i recept na kachnu na pomerančích.
Hlavní fígl tohoto božského pokrmu je ten, že okořeněnou kachnu pečeme několik hodin při mírné teplotě v zakrytém pekáči. Po 4 hodinách zvýšíme teplotu, odkryjeme víko a kachnu dopečeme, aby kůže byla červená a křupavá.
Minutková úprava kachních prsou zajistí růžové křehké maso a minimum tuku pod kůží. Prsa opékáme kůží dolů na kvalitní pánvi, po otočení a opečení z druhé strany je uchováme v teple, aby mohla dojít.
Jednoduchý recept na kachnu pečenou s kmínem a majoránkou oceníme při nedostatku času. Pečeme do změknutí a zčervenání. Zelí připravíme ze sklenice zelí sterilovaného, čímž si usnadníme a urychlíme práci. Návod na přípravu bramborových knedlíků nám poradí s přípravou vhodné přílohy.
Čínská kuchyně je pro nás velmi exotická. Koření pěti vůní, glazování směsí medu, octa a vína zaručí zajímavý chuťový zážitek pro toho, komu se klasická kachna přejedla nebo ji moc nemá rád. Díky koření typickou kachní chuť neucítíte.
Kachní stehna ponořená v sádle a pomalu pečená zaručí šťavnaté a křehké maso. Závěrečné dokončení pod grilem zase způsobí křupavou kůžičku. Sádlo můžeme použít opakovaně.
Kachna ochucená tymiánem a pomerančovou kůrou v tomto minimalistickém receptu voní do daleka. Ke konci pečení výpek ochutíme šťávou z pomerančů a plátky pomeranče. K této kachně se více hodí rýže nebo brambory.
Jak připravit kynuté knedlíky vařené v páře, ukazuje naše video:
Komentáře