Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Výborný piškotový korpus na dorty

Hodnocení receptu je 4,9 (65×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

mamkapavla mamkapavla

Snadný

Doba přípravy 60 min Doba přípravy: 25 min Doba tepelné úpravy: 35 min

60 min (25 min příprava + 35 min tepelná úprava)

Piškotové korpusy jsou základem mnoha dortů. Tento výborný recept na korpus je jednoduchý, spolehlivý a zvládnou ho i ti, kteří nemají velké zkušenosti s pečením. Z takového dortu budou mít radost všichni obdarovaní.

Suroviny pro 1 kus

1kus

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie12 240 kJ /
2 925 kcal
Bílkoviny54,72 g
Tuky142,24 g
Vláknina6,00 g
Cholesterol 1,04 g
Sodík 463 mg
Sůl1,32 g
Sacharidy353,60 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Žloutky oddělíme od bílků. Žloutky vyšleháme s cukrem do husté pěny. Krok 2: Přidáme olej, vodu, mouku smíchanou s práškem do pečiva. Krok 3: Z bílků vyšleháme tuhý sníh, který lehce vmícháme do těsta. Krok 4: Dortovou formu vymažeme máslem a vysypeme hrubou moukou. Krok 5: Těsto nalijeme do formy a upečeme při 170 °C.

TIP: Návod, jak jednoduše prokrajovat dort

Zveřejněno 11. 1. 2010

Poznámka autorky mamkapavla

Dělala jsem z tohoto korpusu dorty. Náplň byla od Dr. Oetkera (bez másla), na korpus jsem přidala marmeládu a marcipánové růžičky (ty jsem koupila).

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Výborný piškotový korpus na dorty

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/lxl6

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Výborný piškotový korpus na dorty

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/lxl6

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (132)

Recept ještě nebyl hodnocen 5,0

Výborný a jednoduchý korpus. Krásně nadýchaný.

Pekla jsem dort s velkou nejistotou jak dopadne. Naštěstí mě nezklamal, naopak velmi mile mě výsledek překvapil. Rozřízla jsem ho 2x a i když mi prostředek trochu klesl, nakonec to nebylo moc poznat. Dala jsem jeho 2 fotky do obrázku u nadpisu. Plnila jsem jen máslem s malinovou marmeladou a m. cukrem, nahoře zelatina s ovocem. Výborný, nepreslazeny, nadychany a ne suchý.

drobnix: Koukám, že nemáte ještě odpověď, tak já Vám to napíšu sama podle mých zkušeností. Dávám zásadně do vyhřáté trouby na těch 170 st., oboustranné pečení a půl hodiny se o to nestarám Pak chodím přes sklo trouby koukat na barvu. Když už dort zezlátne - to bývá zhruba po 3/4 hodiny pečení, udělám kontrolu špejlí. Pokud je čistá, dort je možno vyndat, když se na ni ještě lepí těsto, dopečte, ale teplotu trouby neměňte. Takže podle trouby a výšky dortového korpusu se peče cca 3/4 - 1 hod.

Santiago: Dobrý den, jak dlouho jste pekla prosím?

Rychlé,povedlo se vždy, děkuji 🌷

Pekla jsem svůj první dort a vybrala jsem si tento recept a líp jsem nemohla udělat. Povedl se na jedničku! 😍

Je krásný, chutný a výborný, já si ho ještě vylepšila čokoládou. ♥️

Velmi dobrý korpus.

Velmi dobrý korpus,při pečení piškotových těst ,přidávám do trouby hrnek s vodou.Je pak vláčný.Posílám bodík.(y)

Vynikající recept <3

Upečeno, práce super rychlá. Ještě jsem neochutnala, ale vypadá výborně :yes:

Nadýchaný, snadný, výborný ????

Jak dlouho se peče v troubě???

Perfektní :) dělala jsem dceři k narozeninám, k tomu krém z domácí "lučiny" a mňamka, chutnalo všem. Korpus šťavnatý, krásně vyběhnul a udržel se! Dokonce z jednoho šlo překrojit dvakrát na 3 patra dortu. Měla jsem strach jak dlouho a na kolik péct ( zlbí mě trouba tak musím všechno péct na ventilátor jinak to skoro nepeče..:/) ale na 150° cca 40 minut i s tím větrákem to vyšlo dobře tak jsem měla radost.
Zopakuju i pro syna :)

afucikova: :-K

Založila jsem si účet jen abych mohla napsat, jak je tenhle korpus skvělej. :yes: Byl krásně nadýchaný a ze 2 korpusů jsem udělala fakt vysokej dort. Do galerie jsem přidala fotky pro představu. :) Doporučila jsem ho i kamarádkám a není to naposledy, co používám tento recept:)

Úžasný, nadýchaný korpus. Přesně jak mám ráda. Budu tento recept používat i na bábovku. Jsem nadšená :-).

Vynikající korpus! :yes: Vyzkoušela jsem jich už několik a tenhle je asi nejlepší. Medvídek se povedl a chutnal (s tvarohovým krémem).:-8

Těsto je výborné a opravdu snadné na přípravu, tedy pro někoho jako já, kdo pečení zrovna nemiluje, je to paráda :-)) Jen mi trochu chyběl údaj o délce pečení a ten trik s vařečkou co někdo v diskuzi radil je asi taky fajn, protože mě těsto nespadlo :-8 Přidala jsem ještě citronovou tresť a je to mňamka. Moc děkuji, už vím co budu dělat jako rychlý a snadný zákusek :-)

Korpus úúúžasnýýý, krásně nadýchaný a vláčný. :yes::yes::yes::-):-):-)

Jsem laik na dorty zkouším poprvé, ale v receptu mi chybí jestli se forma něčím natírá! A jak dlouho se to ma delat +- nejsem si nikdy jista jestli to je teprve se začínám učit. Jinak lehká příprava už mám v troubě.

svobodová 22. 9. 2015 15:42
kača :

Jitko, to určitě ne, jedině byste chtěla dělat roládu :o)

Ejiska:dobry den.stacilo testo na plech?chci taky delat hranaty.diky za odpoved.jitka

zlata:nesnáším překlepy a sama jsem jich dnes odeslala hafo, takže se omlouvám a příště už budu po sobě číst.
Oprava: vypadá...dost... ;-)

Musím pochválit dort, vypahá nádherně.Právě jsem strčila do trouby plech s piškotovým těstem. Dělala jsem totiž domácí baileys a zbylo mě dort karamelového základu, tak mě napadl právě piškotový koláč, jestli těsto vyběhne, rozříznu, namažu marmeládou, pokud ne, dám navrch karamelový základ. Díky za receptík, četla jsem recenze, bude tedy výborný:-K

Vynikající recept, již několikrát odzkoušen a jinný nedělám. Moc děkuji :yes:

pisisvor: jestli máslovým, tak asi jo, nech pak v lednici. Možná by ti líp poradila Ivana (isindy), zkus jí napsat soukr.zprávu, má s dorty dost zkušeností a jistě ti ráda poradí

Mohu nazdobyt dort krémem ve čtvrtek. Když ho potřebují na sobotu? Dík

Jo jako dort,tak dík ráno upeču

pisisvor: proč bys kropila?:-O - v receptu se o tom nepíše, dort ti zvláční od krému. Pokud ale chceš použít jen jako olejový piškot, tak asi ovocnou šťávou. Pokud ale jako dort - prokrojený - je to zbytečné

Dobrý den,poprosím o radu.Čím mohu místo rumu pokropit korpus na dort. Děkují Ivana

Anička a Táta 19. 3. 2015 11:33
Korpus jsme dali právě do trouby, tak jsme zvědaví jak to dopadne!
Ale určitě se nám povede, protože ho pečeme pro maminku k narozeninám.:-p :yes: :-);-):-K:-K

vynikající,jednoduchý recept.Piškotot je vlahý, nadýchaný a na přípravu nenáročný:-K:-*:-K:-*

tak korpus je v troubě :), tak jsem zvědavá

Dobrý den, budu dělat hranatý dort o rozměrech 24X24 cm, což je průměr přibližně 30 cm. Bude toto množství stačit, nebo bude nutné recept trochu upravit? :)

Výborný korpus!! Moc jsmd si pochutnali. Dělala jsem dortík synkovi k 5. narozeninám a měl úspěch. Akorát mi po vyndání z trouby docela padl, nevíte čím to? Na chuti to neubralo, ale na velikosti ano :D

ferda30: Když ho vyndáte z trouby musíte opatrně pokládat jak s ním šupnete tak těsto spadne ;-)

Opravdu velice chutný a přitom jednoduchý na přípravu. Vždy se povedl.:-p

Nejlepší korpus co jsem zatím vyzkoušela.:-p Upekla jsem to ke známým, když jsme šli na návštěvu a paní je velká kuchařka a ptala se co to mám za výborný těsto.
A nakonec na to dám z receptu od Ládi Hrušky (třepaný dort) ten mandarinkový krém a je to výborné, přitom rychlé a jednoduché. Vlastně jsem původně chtěla dělat ten třepaný dort, ale nechtěla jsem kupovaný korpus, tak jsem hledala nějaké dobré těsto na piškot.

Kdo nezná, tak at to nemusíte hledat, tady je ten krém:
Do zavařovací sklenice se závitem dám celou plechovku manadarinek i se štávou a lehce je vidličkou rozmíchám, aby nebyly úplně celé. K tomu naleju jeden kelímek smetany na šlehání a přisypu od Oetkera vanilkový puding bez vaření (Créme Olé) a se vším se třese až tu úplně ztuhne. A už to jenom natřu na ten korpus.
Dobrou chut a ještě jednou dík za recept na super piškotové těsto.

Ahoj :) chtěla bych se zeptat, jestli mám formu něčím vymazat nebo vysypat. Děkuji za odpověď :):-*;-)

Je vážně skvělý,sklidila jsem úspěch u kamarádek,děkuji.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na jak velikou dortovou formu je korpus vhodný. Předem díky za odpověď. :-):-)

mohu tenhle recept použít pokud budu korpus potahovat mléčnou modelovací hmotou??? (marcipánem)

Vyborny!!! Doporucuji vsem! :-):yes:

super:-8:-8:-8:-8:-8:-8:-8

valda valík: já mám klasickou elektrickou, ale myslím si že v horkovzdušné to také jde.

valda valík 22. 6. 2014 10:20
Pečeme v horkovzdušné troubě?:-)

Ahoj, nevíte někdo jestli se korpusy na dorty prodávají ve velkoobchodech?

Tak mam peceno vypada to krasne chut nev im..mam anginu ale chlap rikal ze to je smakulozni jako prase:-) :-p

Dneska upečen a vypadá moc dobře, mám formu 26 cm, zvýšila jsem dávku na 6 vajec a ještě jsem tam dala dva bílky navíc co mi zbyly a vůbec to nevadilo. Je prostě super, už se na něj moc těším :-) Děkuji za recept je vážně skvělí :-)

sama chvala;-)užasnej dortik korpus na jedničku:yes:

zrovna ted pecu jsem zvedava,;-)

Chtěla bych ho zkusit, ale nevím, zda je do formy 23 či 27 cm, protože mám pouze velkou 27 .. Předem děkuji za odpověď, Ivana :)

přidala jsem citrónový extrakt a do části těst holandské kakao a udělala jsem mramorovou verzi. Dobrý lehký recept.:yes:

perfektní všichni záviděli:-K

právě jsem dopekla korpus :-) je super, děkuji za recept :-):-K

Ivus:recept je perfektní.Moučka cukr se vyšlehá se žloutky ne s bílky.nevím proč píšete , že se sníh tak nevyšlehá.

Pekla jsem dort pro dceru k narozeninám a vyzkoušela tenhle recept.Je opravdu výborný,lehký a nadýchaný.Přála si nějaký lehčí moučník.Korpus jsem jen potřela vyšší vrstvou šlehačky a ozdobně naskládala čerstvé ovoce.Všem moc chutnal.

Ahoj chci se zeptat zda množství cukru v korpusu lze nahradit dia cukrem.a jakej by mohl mít rozdíl ve váze???

Recept je dobrý, ale nikdy jsem neviděla, aby se do sněhu dával moučkový cukr. Jelikož moučkový cukr se velmi rychle rozpouští, a tím pádem se sníh tak moc nenašlehá. :-) Ale jinak recept velmi chválím ;-)

Kateřina 30. 9. 2013 18:47
Dobrý den,
nikdy jsem dort nepekla, a zajímalo by mne jaký je přesný postup, nebo mám vše smíchat dohromady? Všichni recept chválí, tak bych ho chtěla vyzkoušet a sama upéct dort dceři k narozeninám. Dort bych chtěla raději na vyšší plech kvůli obdélníkovému tvaru. Děkuji za informaci

ahoj recept jsem vyzkoušela a určitě ho udělám znovu moc vyborny :-K:-K:-K:yes::yes::yes::yes:

Tak upečeno,povedlo se, tak moc díky.Udělám patrový dort.A nejvíc nám chutná ovocný,s jahodami,kivi,mandarinkami a zalité želatinou.Krém dělám z pudinku a másla,kupovaný od Dr. Oetkera už nechci.Nej.pudink je kokosový,vyzkoušejte;-)

super recept:) mela sem ale moc velkou formicku tak jsem si namichala dva a vlila do jednoho. prave se pecou:) chystam je rozkrojit,pomazat tvarohem a nakrajet jahody a spojit navrch to samé:) :yes::yes:

dnes jsem udělala korpus podle receptu, super, vynikající.... chválím...a :-))děkuji

Lucka: světlí korpus je z jednoho krupusu a druhý dvojpatrový je ze dvou korpusů

Votavová 7. 4. 2013 09:00
Dort je výborný, já jsem neměla polohrubou mouku, tak jsem poprvé v životě dala hladkou a do přidala dětskou krupičku /asi 2 lžíce/, váhu jsem zachovala, dort byl výborný.

Zdravím. Velice mě zaujal Váš recept na korpus. Chci se zeptat, zda dortík na obrázku je z jednoho korpusu a nebo ze dvou? Lze kdyžtak péct rovnou dvojitou dávku, nebo je lepší dva korpusy zvlášť? Moc děkuji.

Dortík je perfektní bodík udělen:yes:

Krásný den ,právě ho peču a bude určitě perfektní:-)

eviss:tento dort je pečen ve formě s průměrem 24cm. Krémy můžete dělat jaké koliv. Lehké letní šlehačka, tvaroh, moučkový a vanilkový cukr, dle chuti a může být i ovoce.
Nebo Pudinkový 2 pudinky uvaříme v 600ml mléce, dáme vyhladnout. (aby se nedělal škraloup, tak dávám hned když pudink vleju do mísi, překryji frešfolií, která se dotýká pudinku) Pak vyšlehám máslo, moučkouvý cukr, dle chuti a zamíchám pudink. (když je vanilkový můžete přidat trochu rumu a když je třeba čokoládový, tak tam dávám tyčinku kofily nebo ledových kaštanů, pro lepší čokoládovou chuť.

Dobrý den. Chystám se sestře upéct dort. Všude jsem hledala nějaký recept na korpus a jak teď tady čtu ty komentáře tak myslím že už jsem ho našla. Ale mám pár otázek... Jaký průměr má mít forma a jak bude dort vysoký? A neznáte nějaký dobrý recept na náplň/krém do tohoto dortu? Vaši pomoc ocením. Děkuji předem. :-K. ;-)

Tak korpus jsem dělala před chvilkou a už si ho píšu do kuchařky je super a děkuji za něj ;-)

vyborný,jiný už dělat nebudu,ukládám;-):yes::yes::yes:

Moc výborný korpus na dort! Díky za něja, jiný už dělat nebudu.:yes:

Magda Mrázová 15. 2. 2013 10:51
Tak jsem vyskoušela Váš recept dala jsem to upíct do trouby tak snad se mi povede srdíčkový dort k Valentýnu.:-p:-))

Denisa:není zač:-K

Opravdu super recept pěkně vysoký korpus a velice chutný...:-) dneska jsem dělala přítelovi dort na valentyna dala jsem mu ho už předčasně rychle byla půlka pryč :-D tak děkují za skvělý recept

úžasnýýýýýý:-K:-K:-K:-K:-K:-K

Tak sem pekla pritelovi a super:-p

výborný recept;-)

Mohla bych se zeptat, jaký průměr formy jste použili, nerada bych měla korpus nízký:-/

Zítra budu péct pro syna k narozeninám 3D dort dinosaura a potřebuji dva piškotové pláty na plech na vykrajování tvaru, které se následně poskládají. Chci se zeptat, zda mi stačí tento recept na 4 vejce na jeden plech.
Děkuji Zuzka

simča:zkuste to a pak dej te vědět, osobne si myslím, že se dá dát rozpuštěná čokoláda do směsi

můžu do směsi vmíchat rozpuštěnou čokoládu na vaření ? :-?:-)

zítra jej zkusím...bude to manželovi k narozeninám......:-K

krásný den všem, chtěla jsem poprosit, budu péct dceři kočku a potřebuji těsto na dva plechy (jeden plech rozpůlím), na 4 pláty, ze kterých ořežu tvar na ležící kočku a proložím krémem, kolik asi těsto vyběhne jestli půl těsta na jeden plech nebo mám udělat raději na každý plech jednu dávku podle tohoto receptu? moc děkuji Hanka

Výborný recept na korpus, jiný už dělat nebudu:yes:. Pekla jsem ho manželovi k narozeninám a teď je čerstvě nakrojeno :-). Pořad jsem pekla korpus na 1 vejce 1 PL polohrubé mouky a 1 PL cukru krystal, také se mi vždy podařil, ale při dnešních cenách vajec, jsem hledala recept, kde bych snížila počet vajec. A zadařilo se. Děkuji, posílám +17 bod :yes:

denisa: ja jedině dělám od tebe korpus je skvělý a moc nám chutná vždy se mi povede díkis

:yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes:

skvělý korpus, včera jsem ho pekla, všem chutnal. Děkuji i za nápad s vařečkou v troubě p. Olině16. :yes::-)

Právě ho peču, tak jsem zvědavá.... ;-)

Jak dlouho se korpus tak peče? Zrovna ho mám v troubě. Povrch už zlátne, ale je to ještě klepavý. Doufám, že nevadí, že jsem to otevřela během pečení:-)

hanak:to je super

Výborný korpus. Uspěla jsem s ním doma i v synově rodině. Prostě jsem si šplhla.;-)

Lenka:ano můžeš

Můžu použít do piškotu kakao? Děkujihttp://www.toprecepty.cz/recept/9528-vyborny-pisko...

janča :nnz

tento korpus je báječný ted ho zrovna dělám ,už sem upekla spoustu dortů díky janča:-)

Zuzana: to máte pravdu, nic mi neříká a jestli chcete řešit můj pravopis, tak to řeště někde jinde a né zde u receptu.

Fajn recept , ale pravopis vám asi nic neříká co?:-((

Pavlo:-), korpus je chuťově skvělý:-p Děkuji za recept a posílám bodíka.+13:yes: Použito u dortu http://www.toprecepty.cz/recept/22026-dort-pro-tch... ;-)

Zdravím všechny,právě jsme dodělala dort.Korpus(iškot)mohu všem doporučit,povedl se a je nadýchaný.Tak všem přeji pevné nerv u pečení.;-)

je to dobry recept skusila som to,je to ok.a hlavne easy.;-)

janka:Ahoj muzu ti poradit jednu vec!Jsem cukrarka a to znam!Kdyz ten korpus vitahnes s trouby tak ho otoc spodni casti nahoru tim se tam udrzi dele teplo.A po malem postupnem chladnuti se ti ten korpus nescvrkne.;-)

Je možné přidat kakao? Nerada bych, aby z toho byl nakonec scvrklý korpus :-/

JoJo:-P nejlepší recept na světě:-)):yes:

Zdravím vás ženy.. teď jej peču. Málem mi upadla ruka při šlehání sněhu:-D s přítelem máme domácnost krátce, takže ruční mixér by se momentálně sešel:-Dale vše se povedlo, tak teď už jen počkat na výsledek;-)

Korpus je fakt skvělý:-K

korpus i rada vyborna korpus by byl nadherny ale mam rychle dite a nez stihl vychladnout tak malej do nej dloubnul a korpus trochu spadl ale jinak i ta rada s pootevrenou troubou je dobra:yes:

super:-8

Oli dekuju, urcite vyzkousim :)

Janko, zkus po vložení dortu do trouby strčit do dvířek např. vařečku, aby tam zůstala malá mezera - tak na 2-3 minuty.Pak teprve troubu zavři. Korpus pomaleji vyběhne a pak "nepadá". A teplota pečení by neměla být moc vysoká, tak 15O-160 stupňů.

zdravím :-) dělám piškotové dorty už dlouho, ale stále mám jeden problém-ač ušlehám sníh sebetužší a dort se krásně zvedne na celou výšku formy, tak po chvíli chladnutí \"spadne\" vic jak o polovinu :-( máte pro mně někdo radu, prosím?

Lucinecka121: asi ano, ale neboj chybama se člověk učí, kdyby si viděla jak jse ze začátku pekla no tak to by ses nasmála:-D:-K

Dneska jsem pekla tento korpus a vypadá úžasně, akorát ho mám nižší, asi jsem málo vyšlehala sníh:-( Ale už se na něj těším :-p:yes:

jé Pavli, zkusím udělat. Když teď peču, tak ať mám i jiný korpus. Ale také hezky zdobíš!:yes:

Dělám v klasickém rozměru

dělám podobně...:yes:+8:yes:

Ahoj chtěla bych zkusit tenhle dort ale nevím jakou formu si měla. Myslíš klasický průměr co se dělá? mám strach aby nebyl moc nízký. díky za info Zuzka:-p

Načíst další komentáře (11)

Tématické fráze:
piškotový dort, piškot na dort, nejlepší dortový korpus, těsto na dortový korpus, piškotový dort recept, recept na piskotovy dort, korpus, korpus recept, recept na korpus, piškotové těsto dort, nejlepsi piskot na dort, jednoduchý korpus na dort, recept na dort, piskotovy dortový korpus hrnickovy, hrnkový recept na dortový korpus, testo na dort, piškot na dort recept, piškotové dorty, nejlepší recept na dortový korpus, výborné krémy do dortů

Suroviny:
mouka polohrubá, cukr moučkový, olej, vejce, voda, prášek do pečiva, máslo, mouka hrubá

Přidat fotografie receptu