Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Ořechové trojúhelníky

Hodnocení receptu je 5,0 (33×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Bahula Bahula

Náročný

Doba přípravy 70 min Doba přípravy: 35 min Doba tepelné úpravy: 35 min doba bez závěrečného tuhnutí

70 min (35 min příprava + 35 min tepelná úprava, doba bez závěrečného tuhnutí)

Sladké řezy s vanilkovým krémem a lehce pikantní meruňkovou marmeládou budou potěšením nejen pro vaše chuťové pohárky, ale i pro vaše oči. Řezy, ozdobené nasekanými ořechy a čokoládovou polevou, se budou na sváteční tabuli doslova vyjímat.

Suroviny pro 1 plech

1plech

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie26 401 kJ /
6 310 kcal
Bílkoviny118,29 g
Tuky450,68 g
Vláknina33,20 g
Cholesterol 2,52 g
Sodík 838 mg
Sůl2,03 g
Sacharidy428,60 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Plech vyložíme papírem na pečení. Vejce rozklepneme a oddělíme žloutky od bílků. Z bílků vyšleháme tuhý sníh. Krok 2: Žloutky, máslo a cukr vyšleháme. Přidáme smetanu, mouku smíchanou s práškem do pečiva, kakao a mleté ořechy. Nakonec opatrně vmícháme sníh z bílků. Krok 3: Těsto vylijeme na plech (30x40), vložíme do trouby a upečeme při 180 °C. Upečenost kontrolujeme špejlí, kterou zapíchneme do korpusu a po vytažení musí být suchá. Krok 4: Připravíme krém. Z mléka, cukru a pudinku uvaříme kaši. Po vychladnutí ji postupně vmícháme do vyšlehaného másla. Dle chuti přidáme rum. Krok 5: Vychladlý korpus překrojíme na polovinu. Oba díly pokapeme rumem. Spodní díl natřeme marmeládou a polovinou krému. Zakryjeme druhým dílem a povrch natřeme zbytkem krému. Pokapeme rozpuštěnou čokoládou a posypeme ořechy. Krok 6: Po ztuhnutí krájíme na čtverce 6x6 cm, které překrojíme na trojúhelníky.

Zveřejněno 19. 9. 2015

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Ořechové trojúhelníky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/KvZM

Další recepty

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Ořechové trojúhelníky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/KvZM

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (22)

Oblíbené rezy

Napalsko: :yes:

Skvělé :yes::-K
Udělala jsem z receptu dort a je výborný. Sice neumím tak krásně zdobit, ale snad to nevadí. Přidala jsem i fotky. Pokud by to vadilo tak je smažu.

iveto: Děkuji :-K:-K:-K

Řezy jsou výborné,pochvala od celé rodiny.Příště udělám zwww.toprecepty.cz dvojité dávky.

Simona Skolakova: A neprozradí, viď? Je to ale parádička. :yes:

Řezy jsem dělala dceři na kroužek k narozeninám, moooc jim chutnalo. :-) děkuji za receptík, budu péci častěji :yes:

Evičko, ty nikdy nezklameš;-):yes:

tálinka tálinečka 21. 9. 2015 18:16
:-D:-)):yes::-p

Ty jsou nádherné:-O, ty máš všechno tak úhledné a krásně nafocené:yes::yes::yes::yes:

Ježiši, to se sbíhají sliny, krásné je máš:yes::-K. Jak ze Světozoru:-))

Tradičně super nádhera:-p+:yes:. Evo, ještě nemáš tu cukrárnu;-):yes:

Všem moc děkuji:-K:-K:-K

Vypadá to skvěle, trošku kafíčka a krásné odpo před námi :-K

Přidávám se k Simonce, ty to snad krájíš laserem, jinak to není možné!!???:-O:-D:yes:

Už si běžím dělat kávičku....:-D:-D:-D:yes::yes:

Uzasny zakusek, dokonalost sama...

Prosím si jeden kousek:-8:-*:-*je to krása:-p:yes:Jak ty to Bahulko děláš,že vždy máš jeden kousek jako druhý;-):yes:

:-):-):yes:

:yes: mňam:-K

Krásné jako vždycky :yes:

:-p:-p:-*:-*:yes::yes:

Tématické fráze:
ořechové trjúhelníky, ořechový trojúhelník, slehackovo ořechová bábovka, ořechové, ořechové trojuhelník, zákusek trojhránek kakaovo ořechový recept, top recepty babula trojuhelníky, ořechovo žloutkové řezy, mlete orechy recepty, kringel trybova, pletence macene v rumu recept, mleté ořechy recept, orechove krouzky, ořechové trojúheníky, ořechovo-sněhové trojúhelníky, dvojité řezy orechove, ořechovou natřeme, ořechové trojúhelníky vánoční, ořechové trojúhhelníky, orechovy zakusek

Suroviny:
vejce, máslo, cukr moučkový, smetana zakysaná, mouka polohrubá, ořechy mleté, kakao, prášek do pečiva, máslo, mléko, pudink vanilkový, cukr vanilkový, cukr moučkový, rum, marmeláda meruňková, poleva čokoládová, ořechy

Přidat fotografie receptu