Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Zapečená růžičková kapusta

Hodnocení receptu je 4,9 (11×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

christynka20

Snadný

Doba přípravy 35 min Doba přípravy: 10 min Doba tepelné úpravy: 25 min

35 min (10 min příprava + 25 min tepelná úprava)

Suroviny pro 4 porce

4porce

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie9 413 kJ /
2 250 kcal
Bílkoviny117,92 g
Tuky164,15 g
Vláknina23,20 g
Cholesterol 2,21 g
Sodík 3,67 g
Sůl8,68 g
Sacharidy64,80 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Kapustičky krátce povařte v osolené vodě. Pak vodu slijte a kapustičky nechte v cedníku okapat. Krok 2: Oloupanou cibuli se slaninou nakrájejte na kostičky a orestujte na větší pánvi. Krok 3: Pak do pánve přidejte okapané kapustičky. Promíchejte, krátce orestujte, podle potřeby osolte a opepřete. Krok 4: Zapékací mísu vymažte máslem a naplňte směsí (kapustičky, cibule, slanina). Nahoru vyklepněte vejce (2 vejce na porci). Krok 5: Nakonec povrch posypte strouhaným sýrem a dopečte dozlatova.

TIP: Zapečená růžičková kapusta - oblíbené recepty

Zveřejněno 17. 4. 2010

Poznámka autora christynka20

K pokrmu nepotřebujeme přílohu. Popř. jen vařené nebo opečené brambory. Já k tomu jedla kyselé okurky.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Zapečená růžičková kapusta

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/mq4r

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Zapečená růžičková kapusta

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/mq4r

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (13)

:-)<3:yes::yes::-K

Opravené. ;-) Aj keď mi debata o počte vajec príde zbytočná. Aký význam má písať počet vajec na porciu? Niekto možno bude chcieť 2 vajcia, niekomu stačí jedno, proste si každý dá počet vajec, aký potrebuje on. Nie sú to vajcia do koláča, kde to jedno nie je. A keď je v surovinách 8 vajec, tak je jasné, že na porciu 2, ako tu písali ľudia v komentároch. Ale prosím. ;-)

Simona Skolakova: No pokud budou mít čas! ;-) Já když se podívám na některý recept, tak ty naše moderátorky fakt lituji! Např. dnes přidaný recept "Mlikacka", obsahem i pravopisem jedna hrůza a o použitých ingrediencích ani nemluvím! To by musely moderátorky nejdřív chodit do Školy kouzel v Bradavicích, aby z toho něco kalého vytvořily. :-D Musela jsem si trochu ulevit. ;-):-D:-D Měj se moc hezky! :-K:-K:-K

MamlajdaD: i tak to může být,ale jistě to některá z moderátorek opraví,aby se zase někdo po pár letech neptal:-8

Simona Skolakova, Dajda: Já to vidím tak, že se jedná o recept pro 4 osoby, a protože na skvělých fotkách od Elizy vidím na jedné porci dvě vajíčka, tak podle mne patří na každou další porci také po dvou vejcích, takže počet je asi správný, jen je třeba dopsat do postupu "pro každou porci". Původní text: Nahoru vyklepněte 2 vejce. Opravený text: Nahoru vyklepněte 2 vejce pro každou porci . Nebo podobnou formulaci. Ale můžu se plést. :-8 Každý to vidíme možná jinak. ;-) Že je recept pro 4 osoby jen usuzuji z množství kapustiček, sýru a dalších ingrediencí. Zdravím! :-K:-K:-K

marta. ul: A to vás těch celých 5 let trápí? :-O

marta. ul: recept byl vložen před 11lety,autorka sem asi nechodí,jistě se stala chybička .Poprosila bych moderátorku o opravu:-K

:-?a těch 6 vajec???!!!!!!! stále nezodpovězeno;-)

Tento recept jsem dnes vyzkoušela a můžu říct, že to je opravdová mňamka.Jen jsem do toho přidala uzené maso a trochu špenátu.
:yes:

A co mám udělat s těmi 6 zbývajícími vejci :-? :-O

:-K

vypadá to náramně dobře ... určutě vyzkouším :yes:

Christinko, přidala jsem ti fotky a spěchám s bodem, protože je to opravdu velmi dobré. :yes::-p Přidala jsem stroužek česneku a protože sýr není specifikovaný, použila jsem balkán. Dobrota. :-K

Tématické fráze:
ružičkova kapusta, růžičková kapusta recepty, recept na ruzickovou kapustu, růžičková kapusta se smetanou, recepty z ružičkove kapusty, ružičková kapusta recept, recepty růžičková kapusta, růžičková kapusta s masem, růžičkova kapusta-recepty, recepty na ružičkovou kapustu, recept na růžičková kapusta s masem, kapusta růžičková recepty, recept na ružičkovou kapustu s masem, recept ružičková kapusta, kapusta řužičkova recept, kapusta ružičková, zapečená růžičková kapusta s brambory, růžičková kapusta na slanině, recept z ruzickove kapusty, zapečená kapusta

Suroviny:
kapusta růžičková, sůl, cibule, slanina anglická, pepř mletý, vejce, sýr nastrouhaný, máslo

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu