Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pudingovo-tvarohové polštářky

Hodnocení receptu je 4,9 (26×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Maja Motti Maja Motti

Snadný

Doba přípravy 70 min Doba přípravy: 45 min Doba tepelné úpravy: 25 min

70 min (45 min příprava + 25 min tepelná úprava)

Máte chuť na sladkou dobrotu ke kávě, ale netroufáte si na listové těsto? Koupíme-li ho hotové, zvládne pak přípravu tohoto moučníku úplně každý. Hotové polštářky jsou křehoučké a lákavě voní tvarohem a rozinkami namočenými v rumu.

Suroviny pro 1 dávka

1dávka

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie2 209 kJ /
528 kcal
Bílkoviny18,84 g
Tuky11,68 g
Vláknina4,90 g
Cholesterol 274 mg
Sodík 207 mg
Sůl0,46 g
Sacharidy84,45 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Plech vyložíme pečicím papírem, troubu předehřejeme na 180 °C. Krok 2: Rozinky namočíme do rumu nejméně 2 hodiny předem, nejlépe však přes noc. Krok 3: Pudingový prášek rozmícháme s vanilkovými cukry v polovině mléka, druhou polovinu mléka dáme vařit a vlijeme rozmíchaný pudink. Pudink uvařený dohladka dáme stranou, přikryjeme potravinovou folií a necháme pomalu chladnout. Krok 4: Do zchladlého pudingu vešleháme vejce, vmícháme tvaroh a nakonec přidáme scezené rozinky. Krok 5: Listové těsto vyválíme na plát cca 2-3 mm vysoký (jen jednou, už nepřekládáme) a rádýlkem ho rozdělíme na stejné čtverce o velikosti cca 7x7 cm. Krok 6: Na čtverec dáme lžíci náplně, vezmeme druhý čtverec a přiložíme jej na náplň. Prsty pak okraje čtverce pečlivě přitiskneme ke spodnímu čtverci tak, aby náplň nevytekla. Krok 7: Vložíme do trouby a pečeme asi 25 minut do zrůžovění. Krok 8: Hotové necháme vychladnout na plechu a pocukrujeme.

TIP: Další dobroty z listového těsta

Zveřejněno 24. 2. 2016

Poznámka autorky Maja Motti

Jsou vynikající a jen se po nich zapráší.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Pudingovo-tvarohové polštářky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/jK0v

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Pudingovo-tvarohové polštářky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/jK0v

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (7)

:-)<3:yes::yes: dělám je už léta, lehoučké, dobré a fakt zmizí okamžitě :-K

Veronika auli89: určitě, já ty rozvalovací vůbec nepoužívám

Dobrý den, můžu použít i to hotové těsto v roličce, ne tu velkou kostku, která se musí rozvalet. Děkuji za odpověď

Co by asi dnešním kuchařkám udělalo, kdyby psaly gramáž nebo ml použitých smetan, jogurtů, majonéz? Takový recept by mohl existovat před 40 roky, kdy byl jen jeden druh a jedna velikost od všeho!

Libuše: V receptu ale nikde není uvedená smetana nebo jogurt, tak proč uvádět gramáž neexistující položky?

milada V.: U nás se po nich také jenom zapráší. Ani ke snídani nezbyde! :-)):yes:

milada V. 2. 3. 2016 17:02
tuto báječnou dobrůtku jsem dělala včera a celá rodina chválila, i moje kamarádka, které jsem přinesla ochutnat. Nedělala jsem polštářky, protože jsem se bála, že by mi vytekla náplň, ale 1/4litrovým hrnkem jsem vykrajovala kola, do 1/2 dala náplň, přehnula a utěsnila. Snědlo by se jich o moc víc, tak byly výborné!:yes::yes::yes:

Tématické fráze:
recepty s pudinkem, polstarky s a pudinkem, pudingovo -tvarohova náplň, tvarohová náplň aby nevytekla, top recepty pudinkem, proč pudingový prášek do tvarohové náplně, tvarohovepolstarky, pudingovo tvarohové řezy

Suroviny:
těsto listové, pudink vanilkový, mléko, tvaroh ve vaničce, vejce, cukr vanilkový, rozinky, rum, vejce, cukr

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu