Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jihočeská čočková polévka

Hodnocení receptu je 4,7 (7×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

MiskaM MiskaM

Snadný

Suroviny

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie3 366 kJ /
804 kcal
Bílkoviny39,70 g
Tuky25,60 g
Vláknina32,78 g
Cholesterol 0 mg
Sodík 10 mg
Sůl0,00 g
Sacharidy89,00 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Přebranou čočku propláchneme, zalijeme studenou vodou, přidáme 1 bobkový list a necháme alespoň 2 hodiny namočenou. Krok 2: Pak vodu slijeme, čočku zalijeme 1,25 l čerstvé vody a vaříme na mírném ohni. Krok 3: Čočku necháme mírně rozvařit. Zatím nesolíme, protože v osolené vodě čočka nezměkne. Krok 4: Mezitím v hrnci rozehřejeme olej, vhodíme nadrobno nakrájenou cibuli, osmahneme ji, přidáme mouku a za stálého míchání usmažíme žlutou jíšku. Krok 5: Jíšku zalijeme vývarem z čočky, podle potřeby přidáme ještě vodu, vše promícháme a vaříme asi půl hodiny, aby se jíška dobře provařila. Krok 6: Pak přidáme sůl, pepř, majoránku, čočku, utřený česnek, vše promícháme a krátce povaříme. Krok 7: Než polévku odstavíme z ohně, dochutíme podravkou nebo polévkovým kořením. Po dochucení polévky můžeme podávat.

Zveřejněno 5. 11. 2017

Poznámka autorky MiskaM

Přeji dobrou chuť :)

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Jihočeská čočková polévka

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/5vmZ

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Jihočeská čočková polévka

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/5vmZ

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (24)

idem namocit sosovicu a bude na veceru.Akurat vcera som kupovala sosovicu,jak keby som citila,ze ju dneska budem potrebovat.Cervenu mam doma,ale hneda mi uz dosla.:yes::yes::yes:

Hm, 1/2 majoránky je kolik? U té srágoroviny na P...taktéž, kolik je 1/2? Už tak dlouho sem dáváte recepty, téměř v každém máte nesrovnalosti. Jeden by myslel, že budete po kritických komentářích obzvlášť pečlivá při psaní. :-O

zizala: jsem si toho teď všimla omlouvám se už jsem to doplnila :-8

:-( A co je na ní jihočeského??

ivulinka: taky děkuji :-K

Zobrazit 9 starších odpovědí

Dobrý den. Polévka vypadá pěkně, ale proč je červená ? (na fotce)

Lenunka: ja taky používám na jíšku máslo někdy sádlo ale tentokrát jsem dala oleje a to jen trochu a a není tam žádný olej cítit ;-)

Zobrazit 8 starších odpovědí

Tématické fráze:
prava čočková polévka, čím dochutit čočkovou polévku, jak dochutit čočkovou polévku, kolik čočky na polevku, kávové majoránky, čočková p, cim dochutit cockovou, jak dochutit čočkovou na polévku, prava cockova polivka, polévka čočková recepty, cockova polevka, kávové podravky, kolik je potřeba čočky na 1 polévku, čočkova polevka dochutit, cockova polevka recepty.cz, dava se do čočkove polevky majoranka, cockockova polévka, čím dochutit čočkova polévka s uzeninou

Suroviny:
čočka, olej, mouka hladká, cibule, česnek, sůl, pepř, majoránka, podravka, bobkový list

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu