Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Koprovka z cukety

Hodnocení receptu je 4,9 (18×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

mika59 mika59

Snadný

Doba přípravy 30 min Doba přípravy: 15 min Doba tepelné úpravy: 15 min

30 min (15 min příprava + 15 min tepelná úprava)

Hledáte zdravější verzi koprové omáčky? Pak tenhle recept je přesně pro Vás. Tuhle zeleninovou krémovou omáčku lze skvěle dochucovat nejen koprem, ale také křenem či česnekem a čerstvými bylinkami.

Suroviny pro 4 porce

4porce

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie2 443 kJ /
584 kcal
Bílkoviny17,13 g
Tuky35,23 g
Vláknina15,50 g
Cholesterol 98 mg
Sodík 130 mg
Sůl0,20 g
Sacharidy45,50 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Rozpustíme máslo a zpěníme drobně nakrájenou cibuli. Přidáme nastrouhanou cuketu, lžičku cukru, zakápneme octem a restujeme 3-4 minuty. Odstřihneme pár hrubých stonků z kopru, svážeme nití a přidáme je k cuketě. Krok 2: Po orestování cuketu zaprášíme moukou a zalijeme větší části vývaru. Přidáme sůl, koření a vaříme do měkka. Z uvařené cukety vyjmeme stonky kopru, nové koření a omáčku rozmixujeme dohladka. Krok 3: Přidáme obě smetany, podle chuti pepř, cukr nebo ocet a drobně nakrájený kopr. Vaříme už jen krátce. Případnou hustotu zředíme zbylým vývarem. Podáváme s vařenými vejci a bramborami.

TIP: Koprová omáčka z cukety - jak na to

Zveřejněno 28. 8. 2019

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Koprovka z cukety

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/ZLEE

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Koprovka z cukety

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/ZLEE

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (2)

JanaDorazinova: ;-):-K

:yes::yes:

Tématické fráze:
cuketa recepty, koprovka recept, cuketova koprovka, koprová omáčka recept, recepty z cukety, recept koprovka, recept na koprovku, koprovka s cuketou, koprovka, koprová omáčka z cukety, cuketová kprovka, recept koprová omáčka, recepty s cuketou, koprovka bez cukru, recepty z cuket, falesna koprovka

Suroviny:
cuketa, cibule, máslo, mouka hladká, vývar masový, smetana, smetana zakysaná, ocet, cukr, koření nové koření, kopr, sůl, pepř bílý mletý

Přidat fotografie receptu