Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Rychlá kuřecí "znojemská" omáčka

Hodnocení receptu je 5,0 (62×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

mika59 mika59

Snadný

Doba přípravy 35 min Doba přípravy: 15 min Doba tepelné úpravy: 20 min

35 min (15 min příprava + 20 min tepelná úprava)

Znojemská omáčka je velmi oblíbená klasika, tak není divu, že vynalézavé kuchařky sepsaly už pěknou hromádku variací. Zkuste rychlou a jednoduchou variantu na "znojemskou" omáčku s kuřecím masem, která té originální může s přehledem konkurovat.

Suroviny pro 4 porce

4porce

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie3 906 kJ /
934 kcal
Bílkoviny118,10 g
Tuky41,12 g
Vláknina6,38 g
Cholesterol 300 mg
Sodík 1,72 g
Sůl4,21 g
Sacharidy20,80 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Cibuli oloupeme a nakrájíme nadrobno, maso nakrájíme na kostky. Párky nakrájíme na kolečka, kyselé okurky na nudličky. Krok 2: Rozehřejeme olej, zpěníme cibuli a přidáme maso. Restujeme, necháme zatáhnout a přidáme protlak, hořčici, sůl a znovu zarestujeme. Krok 3: Přisypeme párky a podlijeme vývarem, zamíchaným s moukou. Dusíme cca 10 minut, občas promícháme. Přidáme kyselé okurky, kapii a necháme chvíli probublat. Krok 4: Dochutíme pepřem, případně solí. Podáváme nejlépe s rýži, ale mohou být i těstoviny nebo noky.

TIP: Jak připravit běžnou přílohovou rýži

Zveřejněno 9. 2. 2017

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Rychlá kuřecí "znojemská" omáčka

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/WA0v

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Rychlá kuřecí "znojemská" omáčka

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/WA0v

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (41)

Fradamec: Děkuji..:-K

Překvapivě chutné…:yes:

rychlé, jednoduché, velmi chutné :-8

MamkaTerka: Moc děkuji :-K:-K

Podle tohoto receptu jsem vařila již dvakrát a vždy s vynikajícím výsledkem. Dávám oba palce nahoru. :yes: <3

Výborná i s čerstvými kapiemi. ;-)

Ann-ita: Děkuji moc ;-) Jsem ráda, že chutnalo..:-K:-K

Mňamózní <3 Moc dobré to je ❤️❤️❤️❤️:-K:-D

georgie: To mě opravdu moc těší, děkuji..:-K:-K

Ráda vařím podle Vašich receptů, jsou dobré, rychlé a chutné :yes:

zdenka.s: Zdeni já moc děkuji, potěšilo mě to..:-K:-K

zdenka.s: Musíš dělat, že není slyšet! Pak, když neví, co vlastně papá......., tak to zblajzne, jako nic!

Manžel nejdřív mlel ,že znojemskou od vojny nesnáší ,že ji jíst nebude , nedala jsem se odradit a nakonec si 2x přidával :-D
Opravdu moc dobrá omáčka :yes::yes:, díky,že se s námi dělíte o úžasné recepty :-K:-K:-K

meggiesek: Moc děkuji za vyzkoušení a důvěru..:-K:-K

Moc dobré a strašně moc rychlé! Děkuji za recept-ukládám:-K

Marie Svarcova: Děkuji za fotku :-K:-K

Našla jsem ten můj recept Kuřecí plátky na okurkách. Je hodně podobný tak ho nebudu přidávat ale dovolila jsem si poslat fotku.- Snad to nebude vadit :-) krásný víkend :-K

:yes:Je to skvělý starý recept , my jsme tomu říkali "kuře na okurkách" a už jsem to hodně dlouho nedělala takže díky za připomenutí tak dobrého receptu a hned zítra bude k obědu. Hezký víkend :-K:-):yes:

Petra Dvor.: Děkuji moc :-K:-K

Dobrý den, přidávám foto. Recept je rychlý a moc dobrý.

srettka: :-D:-D;-)

Maiya: Mám radost..děkuji moc :-K:-K

Sabina_ondrejkova: tak aspoň je nám známo, kdo ke stolu pozván nebude:-D

Včera jsem Váš recept uvařila a mě i mé rodině moc jídlo chutnalo. Jste šikulka<3:yes:

Sabina_ondrejkova: Já se vůbec nezlobím, jen si myslím, že název "Znojemská" se odvíjí od okurek. A tak jako je Znojemská pečeně, Znojemský guláš, Znojemská omáčka tam všude jsou okurky. Já to přece neprezentuji jako pravou Znojemskou, ale jako alternativu. Vždyť si může každý vybrat co mu vyhovuje. Díky za názor.

Nezlobte se na mě, ale se znojemskou to má společné jedině ty nakládané okurky. Kuřecí maso? Asi taková Vaše "jiná" varianta, ale tyhle "rádoby" pokusy na znojemskou jsou vážně směšné! To je jak kdybyste do Hovězí guláše dala kuřecí maso... každý recept je něčím specifický a tyhle jiné varianty jsou akorát tak k smíchu. Upřímně řečeno, tohle kdyby mi někdo naservíroval s tím, že je to NAŠE znojemská, tak ho vynesu v zubech. :no:

Výborný recept ...dnes k obědu a moc jsme si pochutnali. S rýží je to exkluzivní. Díky mika59. :yes::-K<3

gillan63: Já děkuji za zprávu :-) potěšila mně...:-K

Moc jsme si pochutnali. Díky za recept :-K:yes::-)

Heluse: Děkuji za vyzkoušení...jsem ráda, že chutnalo...;-):-K

Krásná rychlovka, oběd byl hned hotový :-8 A navíc moc dobré, dochutila jsem to ještě trochou chilli omáčkou (kohout) <3

LenkaRojtova: Leni děkuji...:-K:-K

Tak jsem dnes uvařila ale bohužel jsem neměla párek tak jsem dala trochu špeku a místo protlaku kečup. Příště udělám přesně :-)

zujali: Jsem moc ráda za zprávu;-)...děkuji..;-):-K

Načíst další komentáře (6)

Tématické fráze:
omacka z kureciho masa, kureci znojemska, znojemská omáčka z kuřecího masa, znojemska omacka, kuřecí omáčky recepty, kureci omacka, znojemská omáčka s kuřecím masem, omáčky z kuřecího masa, znojemska z kureciho masa, rychlá omacka, recepty z kuřecího masa omáčky, omáčka s kuřecím masem, kuřecí maso rychlé recepty, omáčky recepty, znojemska s kureciho masa, znojemská omáčka recept, rychlá omáčka z kuřecího masa, omáčka z kuřete, kure omacka, rychla kureci omacka

Suroviny:
maso kuřecí, cibule, párky, okurky sterilované, kapie, hořčice, protlak rajčatový, mouka hladká, vývar masový, sůl, pepř mletý, olej

Přidat fotografie receptu