Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sedlácké brambory

Hodnocení receptu je 4,9 (37×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

mika59 mika59

Snadný

Doba přípravy 60 min Doba přípravy: 60 min

60 min (60 min příprava)

Tento jednoduchý, rychlý a chutný pokrm nás příjemně zasytí. Vařené brambory opečeme s bůčkem a klobáskou a promícháme s dušeným zelím. Kysané zelí, bůček a uzenina se v jídle skvěle chuťově doplňují.

Suroviny pro 3 porce

3porce

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie4 434 kJ /
1 060 kcal
Bílkoviny40,73 g
Tuky46,22 g
Vláknina28,20 g
Cholesterol 69 mg
Sodík 5,33 g
Sůl13,00 g
Sacharidy107,30 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Cibuli oloupeme, nakrájíme nadrobno, slaninu a klobásu na kousky. Brambory oloupeme a nakrájené na kousky uvaříme se solí a kmínem do měkka. Krok 2: Cibulku na kousku sádla opečeme do zlatova. Přidáme nakrájené zelí a mírně podlité dusíme do měkka. Hotové lehce dosladíme. Krok 3: Mezitím opečeme slaninu nebo bůček s klobásou do křupava. Scezené brambory přidáme k opečenému bůčku a chvíli společně dopékáme. Krok 4: Nakonec přisypeme zelí a společně prohřejeme. Dochutíme pepřem, případně solí a můžeme podávat.

TIP: Jak připravit kysané zelí

Zveřejněno 9. 12. 2017

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Sedlácké brambory

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/jjZy

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Sedlácké brambory

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/jjZy

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (14)

Tak jsem nevěděla, co honem k večeři, a narazila jsem na tento recept. 😃 A super! Mňam! 👌😋

Ty brambory musí být moc dobré, jste šikulka. Ta pánev je keramická a stále takto pěkná? Moc se mi líbí, kde jste ji koupila? Děkuji.

:-)<3<3:-K

Toto si pamätám z čias keď som bol malý , ďakujem, skúsim to!

Bubba: Děkuji ;-):-K

Rychlé, chutné.

<3 Měla jsem trošku obavy, protože nejsem fanoušek zelí , ale moc jsem si pochutnala. Taková obyčejná rychlovka, ale super. :-K

Valis:Děkuji..jsem opravdu ráda, že chutnalo..;-);-):-K:-K

Vypadá to, moc dobře. Já bych možná ještě, chvilku celé zapekla v troubě:-):yes:

Tak jsme dnes poobědvali podle Tebe, paráda :-)díky za tip, dala jsem fotku, jen jsem neopékala brambory, tak příště:-*

Musím vyzkoušet :yes::yes:

Jednoduche,rychle a chutne jedlo,aj mne by chutilo:yes::yes::yes::yes:

to vypadá moc dobře :yes::-)

:-K:yes::yes::yes:

Tématické fráze:
top recepty z brambor, recepty z brambor, zapečené brambory, brambory recept, sedlacke brabory, sedlackebrambory, top receptybrambory, sedlácké bramboty, sedlácké bambory, brambory recepty, recepty-brambory, francouzké bambory recepty, sedlácké klobásy recepty, sedlácká klobása se zelím, sdlácké brambory, pečené sedlácké brambory, recepty z brambor, sedlácke francouzské brambory, sedlácke brsmborx, sedlácké brambory se zelím

Suroviny:
brambory, zelí kysané, klobása, bůček uzený, cibule, sůl, pepř mletý, kmín celý, cukr, sádlo

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu