Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jablkovo-ořechová bábovka

Hodnocení receptu je 4,9 (22×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

ivulinka ivulinka

Snadný

Doba přípravy 75 min Doba přípravy: 15 min Doba tepelné úpravy: 60 min

75 min (15 min příprava + 60 min tepelná úprava)

Nadýchaná bábovka vonící po vanilce podávaná k snídani nebo svačině potěší nejednoho strávníka. Kombinace ořechů a jablek dodává těstu skvělou chuť a bábovka díky tomu není suchá.

Suroviny pro 1 kus

1kus

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie11 622 kJ /
2 778 kcal
Bílkoviny45,69 g
Tuky119,60 g
Vláknina16,07 g
Cholesterol 521 mg
Sodík 296 mg
Sůl0,95 g
Sacharidy371,64 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Utřeme cukr, vanilkový cukr, olej a dva žloutky do pěny, postupně přidáváme mouku smíchanou s práškem do pečiva střídavě s jablky a mlékem. Krok 2: Přidáme nastrouhanou citronovou kůru, šťávu z půlky citronu a hrubě nasekané ořechy. Krok 3: Nakonec vmícháme sníh ze dvou bílků. Krok 4: Pečeme ve vymazané a vysypané bábovkové formě při 170 °C necelou hodinu.

TIP: Jak připravit formu na bábovku

Zveřejněno 15. 3. 2010

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Jablkovo-ořechová bábovka

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/LZWp

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Jablkovo-ořechová bábovka

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/LZWp

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (14)

Chutná skvěle :) :yes:

lidunka76: A já děkuji za hezký komentář:-K

Dnes jsem pekla , je luxusní . Děkuji za zveřejnění receptu. Máme plný sklep jablek a přebytek ořechů , určitě jsem ji nedělala naposledy :-)

:-)<3<3:-K

Majks: děkuji, mám radost za pochvalu:-K

Vyborna babovka:yes:

Tereza Blazkova: jsem ráda, že bábovka nikoho nezklamala, děkuji:-K

Ivulinko :-K, bábovku jsem dělala návštěvě a moc si pochvalovali :yes:. Mamka si hned vzala receptík :-). Děkuji za skvělou a jednoduchou bábovku :yes:. Bodíka jsem Ti už dala předtím, tak teď jenom fotečka ;-).

vypadá to dobře, existuje k tomu aj nějaká poleva?

Opravdu moc hezká bábovka i fotky. Ukládám;-):yes:

Jablka a ořechy mám moc ráda, takže už mám uloženo a určitě vyzkoušám:yes: a také fotky se ti moc povedly:yes::yes: +

:yes::yes:+2

Ivulinko:-) jablečnou bábovku už jsem jedla a byla moc dobrá:-p.Tvá vypadá moc pěkně - máš krásnou fotku;-) - jen pro mě je bohužel mimo díky ořechům;-(.Takže za známou chuť ti letí boďka č.1,no a mě nezbývá,než se "jen" kochat krásným obrázkem;-).

:yes:krásná fotečka

Tématické fráze:
ořechová bábovka, jablečno ořechová bábovka, bábovka s jablky, jablečno ořechová buchta, jablkoořechova bábovka, jablkový babovka, orechovo jablecna babovka, ořechová buchta s jablky, jablečná bábovka s ořechy, jablkovoořechová bábovka, bezlepková bábovka s jablky, babovka s jablkami, jablecnoorechova babovka, ořechová bábovka s jablkem, jablkovo orechova buchta, jablko-orechova babovka, babovka ořechova,jabkova, nizkokaloricka bábovka, bábovka z jablek a ořechů, jablečnoořechová buchta

Suroviny:
cukr moučkový, cukr vanilkový, vejce, olej, mléko, jablko, mouka polohrubá, prášek do pečiva, citron, ořechy

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu