Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Hnětýnky od maminky vykrajované

Hodnocení receptu je 3,7 (3×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Camila

Snadný

Doba přípravy 40 min Doba přípravy: 30 min Doba tepelné úpravy: 10 min Bez doby odležení těsta

40 min (30 min příprava + 10 min tepelná úprava, Bez doby odležení těsta)

Hnětýnky jsou tradiční pečivo, které se peče o poutích a posvíceních. Pečou se jak kynuté, tak piškotové. Někde se vykrajují, jinde se plní do formiček. Velmi důležité je pak jejich zdobení, na kterém si dávají hospodyňky obzvlášť záležet..

Suroviny pro 40 kusů

40kusů

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie22 539 kJ /
5 387 kcal
Bílkoviny96,79 g
Tuky239,68 g
Vláknina18,00 g
Cholesterol 1,41 g
Sodík 429 mg
Sůl1,59 g
Sacharidy701,70 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Smícháme všechny suroviny a vytvoříme hladké těsto, které se nesmí lepit na mísu. Zabalíme ho do fólie a dáme odležet cca na 1 hodinu do lednice. Krok 2: Troubu zahřejeme na 170 °C. Krok 3: Odkrojíme vždy čtvrtku těsta a pomalu ho vyválíme na pomoučněném vále na výšku asi 4 mm. Mouku sypeme z obou stran pokaždé když válíme těsto, aby se nelepilo na váleček. Krok 4: Formičkami vykrajujeme dle výběru velikostí. Krok 5: Vykrojené hnětýnky dáme na suchý plech nebo pečicí papír. Krok 6: Pečeme ve vyhřáté troubě asi 8 minut, záleží na vaší troubě. Upečeno je, až bude spodek lehce hnědnout. Opatrně sundáme z plechu. Krok 7: Hnětýnky můžete zdobit ihned po vychladnutí dle vlastní fantazie.

TIP: Co připravit na posvícení

Zveřejněno 20. 10. 2019

Poznámka autorky Camila

Já používám hotovou polevu, kterou jen rozpustím ve vodní lázni. Nejlepší jsou po týdnu ;-)

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Hnětýnky od maminky vykrajované

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/r3P4

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Hnětýnky od maminky vykrajované

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/r3P4

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (4)

Délám i lité hnětynky, ale manžel má nejraději tyto vykrajované :)

yanull: Zkusit to samozřejmě můžete, ale myslím si že nebudou tak kypré, budou více podobné linecké mu těstu. Z klasického lineckeho ale spousta lidí taky dělá hnětynky. Mě osobně tyhle chutnají víc :-8

Hnětýnka...nevím proč, ale pro mne asociace s houstičkou...Děkuji za rozšíření obzorů - krajová specialita, která nemá s houstičkou nic společného...:yes:

Dovolím se zeptat, zda by do těsta mohly přijít místo celých vajec pouze žloutky. Třeba by těsto tolik nelepilo. Při válení těsta používám mikrotenový sáček. :-K

Tématické fráze:
hnětýnky, recept na hnětýnky, hnětynky recepty 20ks, recept hnetynky, babske rady na pálení žáhy, cukroví hnětynky, recept na vánoční hnetynky, hnětynky vánoční cukroví, slehackove hnetynky, jak zdobit hnětýnky, hnětýnka recept, recepty na vykrajované, vanocni hnetinky, vanocni hnetinky, vanocni hnětýnky, cukrovi-hnetynky, hnětýnka, hnětynky ze šlehačkou, nejlepší hnětýnky, krehotiny

Suroviny:
máslo, cukr krupice, mouka hladká, vejce, prášek do pečiva, cukr vanilkový

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu