Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Zapečené filé na másle

Hodnocení receptu je 4,9 (15×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

sefrovka sefrovka

Snadný

Doba přípravy 40 min Doba přípravy: 15 min Doba tepelné úpravy: 25 min

40 min (15 min příprava + 25 min tepelná úprava)

Skvělý recept z jednoho pekáčku oceníte hlavně tehdy, pokud nemáte moc času na přípravu dobré večeře. Rybí filé je zde vyšperkováno máslem, cibulí a česnekem. Jako přílohu doporučujeme bramborovou kaši.

Suroviny pro 3 porce

3porce

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie6 821 kJ /
1 630 kcal
Bílkoviny223,25 g
Tuky64,06 g
Vláknina19,60 g
Cholesterol 899 mg
Sodík 821 mg
Sůl1,92 g
Sacharidy37,16 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Kostky filé naskládáme do pekáčku a celé je poklademe plátky másla. Krok 2: Filé posolíme, opepříme a posypeme sladkou paprikou. Krok 3: Cibuli oloupeme a nakrájíme na kolečka, česnek na plátky a rovnoměrně rozprostřeme na okořeněné porce filé. Krok 4: Přikryjeme pokličkou, alobalem nebo druhým pekáčkem a pečeme ve vyhřáté troubě na 180 °C pod pokličkou dozlatova. Krok 5: Podáváme s bramborovou kaší.

TIP: Jak na bramborovou kaši

Zveřejněno 7. 2. 2011

Poznámka autorky sefrovka

Recept mi dala kamarádka už před třiceti lety. Jednoduché a jedlé.

Cibule a česneku dávám hodně, po upečení musí být měkké, skoro rozpadlé.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Zapečené filé na másle

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/pz4y

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Zapečené filé na másle

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/pz4y

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (19)

:-)<3:yes::yes::-K

ivulinka: Souhlasím, tento recept není vhodný pro milovníky ryb, proto jsem na to upozornil.

:no: hodnotím to asi takto::,,Je to jídlo", ale hlavní ingrediencí není chuť ryby ale cibule, proto si k té cibuli je možné dát cokoli.
Pokud chcete však jídlo kde má být chuť ryby, tak neočekávejte nic zvláštního - cibule bude nejvýraznější. :-(

Petr: pokud milujete chuť ryby, mohlo vás napadnout, že takové množství cibule a česneku to přebije, možná stačilo ubrat na množství těchto dvou ingrediencí. U nás by takto upravené filé chutnalo, rodina by byla ráda, že chuť a vůně ryby by byla tímto způsobem potlačena.;-)

Mischelin 30. 6. 2016 11:15
Moc dobré :yes::yes::yes::yes:

Vypadá to krásně.
Jen mi při postupu chybí detail jako je na kolik stupňů zapékat a jak dlouho :-K

Přesně podle receptů vařím zřídka,ale toto jsem vyzkoušela-moc dobré,ke konci jsem dopekla odkryté.Příloha-na přání dcery kus-kus s hráškem.Asi to nebylo naposledy. +bodík :-p

Právě jsem filé dobaštila a je fakt výborný, řadím mezi oblíbené recepty :-):-*www.toprecepty.cz

Tak tento recept jsem nestihla, proto jsem ráda, že se objevil v náhodných:yes: Marcelko máš velkého plusíka:yes::-p Jednoduché a přitom:-p:yes:

Vynikající!:-p Včera jsem vyzkoušela k večeři a mělo úspěch:-)

Všem děkuji za vložené fotečky. A děkuji, že jste jídlo vyzkoušeli i když tu ty fotky ještě nebyly.:-K

Tak to jo:-p:-*:-O;-):yes:

Holky já jsem tak ráda že Vám chutná :-8. Zkoušela jsem file na mnoho způsobů a nakonec vždycky vyhraje tohle.

chocolate 8. 2. 2011 15:31
Aničko, jak filé moc nemusím, tak váš talířek bych neodmítla:-p.
Krásný fotopostup a ne nadarmo se říká, že foto prodává recept;-).

:-pDnes bylo k obědu a pochutnali jsme si:yes:Nebyly filety,ale plátky štikozubce-jinak vše podle receptu.Dala bych bodík,ale už nemohu;-)tak přikládám jen fotky dobré mňamky:-)

Děkuji za pochvalu. Nejraději vařím rychlé a dobré;-)

Načíst další komentáře (3)

Tématické fráze:
file na másle, zapečené filé, pečené file, rybi file na masle v troube, file recept, filé, filé na másle v troubě, filety na masle, rybi file na masle, filé recepty, rybí filé na másle se zeleninou, file na másle recept, recept file, recept na zapečené filé, rybí filé v troubě, recept na filé, filé v troubě, zapecene file recept, rybí filé pečené na másle, pečené rybí filé

Suroviny:
filet rybí, máslo, cibule, česnek, sůl, pepř mletý, paprika sušená sladká

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu