Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Řezy ze špagetové dýně

Hodnocení receptu je 4,6 (6×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Gabis

Snadný

Doba přípravy 50 min Doba přípravy: 20 min Doba tepelné úpravy: 30 min + vaření dýně

50 min (20 min příprava + 30 min tepelná úprava, + vaření dýně)

Špagetová dýně je malý zázrak mezi dýněmi. Díky tepelné úpravě získá "špagetovou" strukturu a proto se nejčastěji připravuje ve slané verzi. Tento recept je sladký a navíc hrnečkový. Výsledkem je vláčná buchtička na plech, po které se jen zapráší.

Suroviny pro 1 plech

rozměr 20x30 cm

1plech

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie20 758 kJ /
4 961 kcal
Bílkoviny93,22 g
Tuky226,49 g
Vláknina15,00 g
Cholesterol 1,05 g
Sodík 508 mg
Sůl1,09 g
Sacharidy630,05 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Špagetovou dýni uvaříme vcelku i se slupkou. Necháme vychladnout, překrojíme na polovinu, vydlabeme semínka a vidličkou vytahujeme dýňové špagety. Dýně má specifickou strukturu. Krok 2: Všechny suroviny smícháme dohromady a pečeme na vymaštěném a moukou vysypaném plechu asi 30 minut. Krok 3: Po upečení polejeme čokoládou nebo jen posypeme cukrem.

TIP: Co udělat ze špagetové dýně?

Zveřejněno 12. 12. 2010

Poznámka autorky Gabis

Ze zbylé dýně jsem dělala špagety se smetanovou omáčkou a ještě zbylo na mozeček. Je to výborné. Dobrou chuť.

Do těsta se může přidat hrst sekaných vlašských ořechů, je to výborné.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Řezy ze špagetové dýně

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/ZWW2

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Řezy ze špagetové dýně

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/ZWW2

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (14)

Už se peče v troubě !!! Díky za superrychlý recept. Já jinak dýni rozkrojím a řezem dolů upeču na pečícím papíru cca 20min, potom vydlabu semínky a vidličkou vyškrábu špagety :), našla jsem si to na netu a přijde mi to nejrychlejší !!!

tejaja: Děkuji moc. Zítra jí také uvařím, mám tři. :-))

tejaja:

Simona: Simonka, bola to moja prvá špagetovka, tak som hľadala na internete, ale pomohlo mi to len orientačne. Ale druhú už som vedela určiť presne : takže v kuchte odkedy začne syčať ventil, 10 min. Otvorila som, až keď prechladla a dala sa otvoriť bez chladenia.;-)

Prosím, a jak dlouho se vaří ta dýně? :-)

Gabis: Pochvala je zaslúžená :yes:;-)

Moučník 29. 7. 2013 09:22
Ano, i já pěstuji tuhle špagetovou dýni. Zrovna mi jedna dorůstá, tak zkusim tenhle moučník. Může to být dobrota.:-8

Děkuji za pochvalu, jsem ráda, že se řezy povedly a jsou skutečně moc dobré;-)

:yes: zrovna mám dvě pěkné špagetové dýně na zahradě

Tak na tento recept som použila maoju prvú špagetovú dyňu, ktorá na záhrade vyrástla:-D Doteraz som ju nepestovala,lebo som nemohla zohnať semená, až tohto roku. Úžasná zelenina :yes: Ako všetky dyne:-)
Koláč je výborný, nedá sa s tým s cuketou porovnať, je oveľa lepší. Dávam zaslúžený bod, škoda, že nemôžem dať viac.:-D;-):yes:

Myslim, ze fotecku brzy nekdo prida, receptik vypada dobre...:yes::-p

Děkuji za krásné přivítání a všem vám přeju krásné oslavy Silvestra a ještě hezčí Nový rok.Ahojky.:-):-K

Gabis , na Silvestra jsem si tě všimla, tak vítej na topreceptech. :-K Taky nevím, co je to špagetová dýně, ale najdu si to. Ať se ti s námi líbí!:-) A samozřejmě, krásný Nový rok !!:-)

Škoda,že není fotečka:-(nevím jak vypadá špagetová dýně:-8

Tématické fráze:
recepty z díně, moučník z dýně, díně recepty, tykev špagetová recept, recepty z dyne, buchta ze spagetove dyne, moucniky z dyne, recept na špagetovou dýni, koláč ze špagetové dýně, recepty na špagetovou dýni, špagetová dýně buchta, špagetová díně, díně špagetová, jak dlouho se vaří dýně, špagety squash, špagetová dýně koláč, dýně recepty, tykev špagetová recepty, dine maslova, špagetová dýně-recepty

Suroviny:
mouka polohrubá, dýně špagetová, cukr krystal, vejce, olej, mléko, cukr vanilkový, kypřící prášek do pečiva

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu