Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Velikonoční roláda

Hodnocení receptu je 5,0 (35×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Jenda1 Jenda1

Náročný

Doba přípravy 90 min Doba přípravy: 30 min Doba tepelné úpravy: 60 min

90 min (30 min příprava + 60 min tepelná úprava)

Tuto plněnou sekanou ve formě nemusíte připravit pouze na Velikonoce. Dobře vychucená a na pohled efektní sekaná bude hezky vypadat a chutnat zatepla s bramborovou kaší i zastudena s tatarskou omáčkou a krajíčkem chleba.

Suroviny pro 1 dávka

1dávka

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie21 062 kJ /
5 034 kcal
Bílkoviny556,28 g
Tuky309,00 g
Vláknina0,80 g
Cholesterol 1,53 g
Sodík 5,45 g
Sůl13,40 g
Sacharidy6,58 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Kuřecí steaky osolíme a naklepeme, čabajku nakrájíme na plátky a mleté maso ochutíme dle vlastních zvyklostí. Krok 2: Formu na biskupský chlebíček vymažeme sádlem a vyložíme anglickou slaninou. Další vrstva je z kuřecích steaků a ty poklademe kolečky čabajky. Krok 3: Nyní vložíme část mletého masa, řádně utlačíme, na něj položíme debrecínky a mírně zatlačíme do mletého masa. Na párky položíme zbytek mleté směsi, opět utlačíme a přečnívající steaky s anglickou přehneme na mleté maso. Krok 4: Pečeme podle množství při 200 °C asi 60 minut.
Podáváme teplé i zastudena.

TIP: Jak na sekanou

Zveřejněno 13. 4. 2009

Poznámka autora Jenda1

Zdroj: nechal jsem se inspirovat receptem "Kuřecí tajemství" od Hanulky21.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Velikonoční roláda

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/Mj9O

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Velikonoční roláda

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/Mj9O

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (17)

je opravdu dobrá ,rychla a vypada svátečně,dělám ji již po třeti a všem chutná :-8

Dělávám podobnou kuřecí roládu,ale tato vypadá skvěle:-pMáš úžasné fotky,nádherně nafocené.Tvůj recept určitě vyzkouším a bodík posílám+1:yes::yes:

Super nápad, vypadá úžasně, věřím,že chutná taky tak. Brzy vyzkouším:-!

nádherná a určitě i chutná :yes::-p:-p

Jendo, kombinace ingrediencí je zajímavá a musí se vzájemně dobře doplňovat.Posílám plusíka.;-):yes:
Líbí se mi fotografie.:-)

Vypadá moc hezky a bude moc dobrá:yes::-p

Jendo jsi šikovný chlapík,kéž by jich bylo na světě víc,ten můj jenom konzumuje :-*:-S:-D

Spagetko, držím pěsti, aby se ti podařilo tvoji druhou polovičku přesvědčit.;-) Určitě by to bylo přínosem.:-):-))

Prima Jendo, jen tak dál :-p:-p:yes::yes: - na tvém příkladu snad přesvědčím svou polovici, aby taky uveřejnil své dobroty, když už se s tím nadělá. On totiž odmítá jakékoli zveřejňování, takže občas to napíšu jako za sebe no ....:-( přitom to není ostuda, naopak ....:yes::yes:

Hani, omlouvám se za špatně vložený link k tvému receptu, který mě inspiroval.:-8 http://www.toprecepty.cz/recept/4494-kureci-tajems...

Jendo,já tedy nevím ?, kdepak si kluku byl, když já se chtěla vdávat :-O;-):-? To si ještě chodil na borůvky, nebo za holkama :-D:-? Je to moc hezké a vypadá, že bude i ke "žrádýlku", :-*:-p:yes:

Jendo, dávám jedničku :-):-p a je škoda, že jsem nenafotila moji roládu. Trochu jsem jako vždy experimentovala a teď koukám, že nic nového pod sluncem. Navíc jsem měla ještě listový špenát:-D:-)):-p:-p

No tak to je opravdu parádní. Ukládám a určitě vyzkoušíme. :yes::-*

Tak to musí být pochoutka!! A navíc to krásně vypadá. Kdybych mohla, dám bodíků víc :-):-p:yes::yes::yes:

Moc pěkné, já se s roládou vždycky motám, kolikrát říkám, že to dám do formy, a vždy na to zapomenu - také jsem už starší osoba - skleroza na pochodu :-D:yes:

Načíst další komentáře (2)

Tématické fráze:
velikonoční kuřecí roláda, babicova sekana, klobásníky, velikonocni kucharka, roláda recept, roláda ze sekané, bábovka z kuřecího masa, sekaná roláda, kuřecí roláda v bábovce, kuřecí roláda do formy, roláda, velikonoční dobroty, rolády, velikonoční sekaná, velikonoční maso, kuřecí roláda bez rolování, recepty velikonoční sekaná, roláda v bábovce, babicovy dobroty pexeso, recepty z kuřecího masa

Suroviny:
prsa kuřecí, slanina anglická, čabajka, párky, maso mleté, pepř mletý, sůl, majoránka, česnek sušený, cibule, paprika sušená sladká, koření, sádlo

Přidat fotografie receptu