Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Rychlý oběd z vepřového masa

Hodnocení receptu je 4,7 (10×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Bibinka Bibinka

Snadný

Doba přípravy 35 min Doba přípravy: 35 min

35 min (35 min příprava)

Suroviny pro 4

4

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie2 910 kJ /
696 kcal
Bílkoviny115,96 g
Tuky19,34 g
Vláknina8,40 g
Cholesterol 240 mg
Sodík 241 mg
Sůl0,50 g
Sacharidy12,60 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Vepřové maso si nakrájíme na řízky, naklepeme, nasolíme, posypeme zázvorem a obalíme v hladké mouce. Na pánev dáme trochu oleje a maso na něm zprudka opečeme z obou stran, aby se zatáhlo, pak přidáme cibuli pokrájenou na měsíčky, osmažíme jí a dáme malinko vody, přikryjeme a dusíme, občas otáčíme. Krok 2: Během dušení dáme masox a pokud se nám šťáva vydusí dolijeme vodou a dosolíme. Šťáva je mírně zahuštěná moukou z obaleného masa. Krok 3: Zeleninu dáme opražit na olej s cibulí, přidáme zeleninový bujón, nezakryté pomalu vaříme, aby zelenina byla jako příloha křehká a dosolíme.

Zveřejněno 27. 3. 2011

Poznámka autorky Bibinka

Potřebovala jsem při žehlení, něco fofrového a to se mi podařilo, bylo to takové téměř přírodní a k tomu jsem dala kuskus-jedla a připravovala jsem ho poprvé v životě a moc jsem si na něm pochutnala!

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Rychlý oběd z vepřového masa

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/WwXx

Další recepty

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Rychlý oběd z vepřového masa

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/WwXx

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (10)

Stačí dát "plecko"":-))

Fosinka:jsem ráda, že jste si pochutnali;-)

Dnes k obědu, pochutnali jsme si. posílám bodík:-K

:-/Myslím, že je škoda připravovat tento oběd z panenky - tak nádherného masa, že se naklepávat nemá, maximálně hranou ruky. (Biftečky stačí osmahnout z každé strany 1-2 minuty a jsou hotové.) Delší dušení, které popisujete, ve vodě se zeleninou (a ještě masoxem a navíc i koouskem kostky zeleninového bujónu - proč?) jim myslím jen uškodí na chuti i konzistenci. Zkuste je udělat stejným způsobem jako paní Eliza v tomto jídle http://www.toprecepty.cz/recept/20128-veprove-meda...
Tak nádherné maso si zaslouží zacházení v rukavičkách:-):yes:

Pěkný receptík;-)+1:yes:

Jana Remkova:Jani:-D:-))

Bibi, připoměla jsi mi, že musím žehlit:-D:-D Krásně barevný recept;-):yes:

Moc pěkné, jednoduché, letí bodík :yes::-p

Bibinko, to vypadá nejen na rychlovku, ale zdravou rychlovku! :yes::-p +5

Ten kuskus dej víc do receptu,jinak :-p:-p:yes::yes:

Tématické fráze:
rychlé recepty k obedu, co vařit k obědu rychlé jídla, nedělní oběd z vepřového, co k obědu, jednoduche recepty z vepřového masa, rychlý jednoduchý recepty k obědu, rychlý a jednoduchý oběd, sobotní oběd recepty, recept na rychlý nedělní oběd, rychlé a jednoduché recepty na obed, rychlý nedělní oběd, rychly obed, rychlý sobotní oběd, jednoduchý rychlý oběd, jednoduché recepty na obed, co z vepřového masa, co v sobotu k obědu, recepty na nedělní oběd jednoduché, rychlý oběd recepty, oběd bez masa

Suroviny:
panenka vepřová, cibule, olej, sůl, zázvor, mouka hladká, masox, směs zeleninová mražená, cibule, olej, bujón zeleninový, sůl

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu