Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Dort slon

Hodnocení receptu je 4,7 (10×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

marunda marunda

Náročný

Doba přípravy 165 min Doba přípravy: 120 min Doba tepelné úpravy: 45 min

165 min (120 min příprava + 45 min tepelná úprava)

Suroviny

Porce: ještě nevím, ale hodně

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie35 785 kJ /
8 553 kcal
Bílkoviny101,47 g
Tuky615,49 g
Vláknina18,50 g
Cholesterol 2,36 g
Sodík 836 mg
Sůl2,55 g
Sacharidy642,65 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Upečeme si korpus o den dřív, aby se krásně rozležel a lépe se s ním pracovalo. Krok 2: Druhý den ho rozřízneme a pomažeme šlehačkou ušlehanou se ztužovačem, na to nakrájené ovoce a zase třeba šlehačku. Přiklopíme a zdobíme podle fantazie krémem. Krok 3: Uvaříme si asi tak o dvě hodiny dřív pudink. Do 750ml mléka dáme 6 lžic cukru a přivedeme k varu. Část mléka ze 750ml dáme stranou a dali jsme do něj zamíchat 3 pudinky. Ten pak vlijeme do vroucího mléka a mícháme do zhoustnutí. Krok 4: Pak stěrkou hotový puding slijeme do jiné studené nádoby a pomalu ze strany lijeme studenou vodu. Zabráníme tak škraloupu. Dáme stranou vychladit do pokojové teploty. Trvá to tak asi 2 hodinky. Necháme si i v pokojové teplotě 500g másla. Krok 5: Vodu z nádoby nebo z hrnce vylijeme, vůbec se toho nebojte, nic se nestane. Krok 6: Nejprve si máslo vyšleháme - můžem přidat i mouč. cukr, pokud to bude málo sladké a postupně přidáváme vychladlý puding. Vše našleháme na hladký krém. Nedáváme ho do lednice, ale někam bokem. Pak by to šlo špatně zdobit. Krok 7: Krémy si dáme do zbobících sáčků a zdobíme, barvíme podle fantazie. Krok 8: Oči jsou na piškotu a je to obarvená potahovací hmota K2. Na hlavičce slona je kytička vytvořená v silikonové formě.

Zveřejněno 8. 7. 2011

Poznámka autorky marunda

http://www.www.toprecepty.cz/recept/8591-mramorovy...

Až bude nakrojený, přidám další fotku.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Dort slon

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/N7jK

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Dort slon

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/N7jK

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (17)

Klara:Kláry, já nemám a nikdy jsem problémy neměla. S žádnou formou tohoto druhu. Také vymažu herou, vysypu hr. moukou a hned po upečení vyklopím. Pomalu nadzvedávám a jde to samo. Peču na 150 asi hodinu. Nic tvrdé nemám. Tak nevím, kde je chyba.

Marundo,jak Vam sel slonik vyklepnout?Formu jsem peclive vymazala,posypala hr.moukou a presto byl korpus mistama tvrdy a dole prilepeny:(.Trouba mi pece dobře a nebyl by to první dortik.Dekuju.

jana: posílám odkaz:http://www.cukrarskepotreby.cz/cz/produkt/dortova-... a moc děkuju

náderny ,super chci se zepat kde se da taková forma koupit?předem díky

:-))Moc hezký sloník:-K+8:yes:

:yes::yes:;-) +:yes:

bod letí :-)

Luxus!!! ..ten se ti hodně povedl:yes:

Pavli, mám takovou formu, už vytvarovanou. On ty záhyby udělá sám. Já jen vymaluju

Marundo, jak uděláte toho slona? To si nějak "předkreslíte" na tom korpusu :-D, např. ty různé záhyby nožiček a uši, nebo to trefíte "nakreslit" krémem rovnou? Je to bomba! :yes:

Petro, tak to fakt klobouk dolů:yes: Titěrná a krásná práce.:yes:+4

Ivo, díky moc, ale když umíš i s marcipánem, zvládla by jsi i krém. Šikovná jsi na to až dost. Ale potěší to od Tebe. :-8

marunda: ty jsi fakt krémová ďáblice, klobouk dolů, obdivuji :yes:

díky holky,
srettka: manžel vzkazuje, že se nebojí, protože mi věří. Byla jsem ráda, že jsem si pak lehla. :-)

ty si ďábel:-O:-O
ten je úúžasnej,krásnej,fantastickej, jak kdyby vyjel z továrny walt disney;-):yes::yes:
fakt tě obdivuju...ale manžel aby se bál, že po takovým zdobícím dni, ho ve spánku nezabobkuješ do rána taky:-))

:yes::yes::-p

ten je hezoučký :yes::-)

Tématické fráze:
dort slon, dort se slonem, slon, dort slon postup, dorty slon, jak nakreslit slona, slon dort, jak nakreslit dort, dorty se slonem, slon na dort, dort slon, dort jako slon, dortová forma slon, šablona slona, pečený slon, disney dorty, dort ze slonem, jak udelat dort slon, slon na dortu, slon jako dort

Suroviny:
vejce, cukr moučkový, cukr vanilkový, olej, voda, mouka hladká, prášek do pečiva, kakao, smetana ke šlehání, ztužovač šlehačky, mandarinky, mléko, pudink, cukr, máslo, potravinářské barvivo

Přidat fotografie receptu