Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Vykrajované ořechové měsíčky

Hodnocení receptu je 4,9 (37×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Bahula Bahula

Snadný

Doba přípravy 80 min Doba přípravy: 60 min Doba tepelné úpravy: 20 min

80 min (60 min příprava + 20 min tepelná úprava)

Toto cukroví mě vrací do dětských let, kdy jej babička připravovala nejen na Vánoce, ale pro každou návštěvu. Pokud ho dosud neznáte, rozhodně ho vyzkoušejte. Je neodolatelně dobré a snadné na přípravu.

Suroviny pro 1 plech

1plech

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie23 195 kJ /
5 544 kcal
Bílkoviny75,92 g
Tuky224,54 g
Vláknina22,10 g
Cholesterol 1,04 g
Sodík 573 mg
Sůl1,26 g
Sacharidy772,95 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Troubu zapneme na 200 °C .
Plech vymažeme tukem a vysypeme hrubou moukou. Krok 2: Tuk, cukr, kakao a žloutky asi 10 minut šleháme, pak přidáme mouku a ořechy.
Z bílků vyšleháme sníh a opatrně ruční metlou přimícháme. Krok 3: Ušlehanou hmotu rozetřeme na plech a vložíme do vyhřáté trouby.
Pečeme na 200 °C zhruba 20 minut. Krok 4: Plech vyndáme z trouby a ještě teplý polijeme rumovou polevou, kterou umícháme z cukru, vody, rumu a oleje. Necháme asi 15 minut ztuhnout a vykrajujeme kovovým kolečkem měsíčky.

TIP: Oblíbené recepty na citronové měsíčky

Zveřejněno 5. 10. 2011

Poznámka autorky Bahula

Hrnek = 1/4 litru = 0,25 l

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Vykrajované ořechové měsíčky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/3Kyp

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Vykrajované ořechové měsíčky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/3Kyp

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (32)

Tohle cukroví dělala moje mamka je výborné já ho ještě nezkoušela jsem ráda že jste ho připoměla

Čekala jsem, že budou lepší..ale má chyba.. nemám očekávat :-( je to jak nějaká buchta. Dobré, ale příští rok už nebudu dělat :-(

mňam :-K

Ááách, ty jsou tak dobré!! :-p Právě dopečeno a vykrájeno. Posílám zasloužený bod. :-K

jsou stejně skvělé, jako ty naše rumové ;-), moc děkuji za recept:-p:-p:-p

Irule: Ano :-K:-K:-K

Dělávám podobné, jsou super :-p:-p, takže bod letí právem :yes::yes:. Jen se chci zeptat, je to množství na klasický velký plech? Děkuji moc za radu :-)

vlasticka 17. 12. 2012 19:26
šárkačmárka: DĚKUJI ŠÁRKO, MĚLA JSEM V PLÁNU NA ZÍTRA, ALE NECHÁM JE NA ČTVRTEK...TO BUDE AKORÁT..KLIDNÉ VÁNOCE VŠEM :-)

šárkačmárka:

šárkačmárka 13. 12. 2012 16:10
vlasticka:dobrý den všem,tak bych si dovolila poraditi dle loňské zkušenosti péci maximálně týden před .
Pekla jsem tak 14 dní předem,ale pak byli takové přeschlé drobivé a to byli na lodžii v chladu.
Pěkné svátky.
Šárka.

vlasticka:

vlasticka 6. 12. 2012 17:03
zdravím Evo, tento recept mi také připomíná dětství, jsou vynikající, letos upeču, ale už si nepamatuji, kdy jsme je s mamkou pekly. Poradíš nebo ostatní poradíte. :-)) a dávám bodík :yes: děkuji

Zdravím Evičko-Bahulo, prosím jak velké hrnky cukru na tu polevu:-O:-O:-O:-K:-K posílám bodík:yes::yes:

Ráda bych je vyzkoušela na letošní vánoce ;-) , tedy jestli se hodí, jako vánoční cukroví, ale nevím jak dlouho před vánoci s nimi začít? Jsou křehké? Jak dlouho vydrží?

Nadhera letos skucim na sve narozky upect.:-p

Aj u mňa to vyvoláva spomienku na detstvo, som presvedčená, že sú to tie "naše" polmesiačiky s ľadovou polevou...:yes:

:-O:-O:-Oa já jsem další, mamka to má pod názvem ledové měsíčky :-*:-*:-p:-p:yes::yes::yes:

Načíst další komentáře (15)

Tématické fráze:
ořechové cukroví vykrajované, rumove pulmesicky, ořechové měsíčky, ořechové půlměsíčky, vykrajované půlměsíčky, rumové pulmesice, rumove mesicky, vanocni cukrovi mesicky, ořechové vykrajované cukroví, vykrajované ořechové rohlíčky, pulměsičky s rumovou polevou, ořechové měsíčky s polevou vykrajované, ořechové rohlíčky vykrajované, měsičky s rumovou polevou, vykrajovane orechove cukrovi, vánoční cukroví rumove mesicky, vykrajované měsíčky s citronovou polevou, vánoční cukroví pulměsíčky, vánoční vykrajované měsíčky, kakaové půlměsíčky

Suroviny:
vejce, tuk hera, cukr moučkový, ořechy mleté, mouka polohrubá, kakao, tuk, mouka, cukr moučkový, rum, voda, olej

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu