Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Biskupský chlebíček

Hodnocení receptu je 4,9 (24×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

bundada bundada

Snadný

Doba přípravy 50 min Doba přípravy: 20 min Doba tepelné úpravy: 30 min

50 min (20 min příprava + 30 min tepelná úprava)

Sváteční moučník s kandovaným ovocem, který se peče zejména na Vánoce. Je ale tak výborný, že si ho s chutí upečete během roku několikrát. Každá rodina má svůj recept na biskupský chlebíček, a proto můžete najít varianty například pocukrované nebo polité čokoládou.

Suroviny pro 1 kus

1kus

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie9 654 kJ /
2 308 kcal
Bílkoviny58,58 g
Tuky64,44 g
Vláknina13,62 g
Cholesterol 671 mg
Sodík 297 mg
Sůl0,62 g
Sacharidy366,51 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Žloutky utřeme s cukrem. Přidáme mouku s práškem do pečiva a všechny ostatní ingredience. Krok 2: Nakonec vmícháme sníh z ušlehaných bílků a lžíci rozpuštěného másla. Krok 3: Těsto urovnáme do vymazané a vysypané formy na biskupský chlebíček. Krok 4: Pečeme na 160 °C asi 30 minut. Upečení ověříme špejlí. Po vpichu musí zůstat špejle suchá.

TIP: Jak poznat upečenou bábovku pomocí špejle

Zveřejněno 3. 8. 2008

Poznámka autorky bundada

Je skutečně výborný. Peču obvykle z 1,5 dávky a mám 2 neplné formy na biskupský chlebíček, jeden pak dám do mrazničky. Vše z mrazničky dobré není, ale tento moučník je opravdu dobrý, je nutné ho zkusit. Pokud dáte více přísad (sekané ořechy, rozinky, kandované ovoce atd.), nic se nestane.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Biskupský chlebíček

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/kRZE

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Biskupský chlebíček

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/kRZE

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (42)

Dnes jsem upekla, na radu ostatních přidala jablíčko, cukru jsem dala jen 110 gramů ( zdálo se mi ho v receptu hodně). Přidala jsem vlašské ořechy, brusinky namočené v rumu a kousky čokolády na vaření. Chlebíček je moc dobrý a podle mne sladký akorát.
S dovolením přidávám foto. Dělala jsem v srnčím hřbetu o velikosti 30 x 11cm a z uvedeného množství surovin je z této formy chlebíček menší. Příště udělám z 1 a1/2 dávky.
Jinak super, děkuji za recept :-K.

Já do syrového těsta nastrouhám jablíčko, poradil mi to muj zeťák, je to pěkně vláčné, zkuste to, pěkný den L.

Biskupský chlebíček se peče pouze z bílků. Peče se o vánocích kdy bílky zůstávají z vánočního cukroví.Tento recept můze být dobry, ale název špatný.

Ziji v anglii a mam za manzela angicana recept jsem vizkousela a manzel a me deti ho proste milujou musela jsem delay dalsi zmizel behem 20minut

do biskupského chlebíčku to má daleko,přeslazená buchta neurčité chuti:-//

Olina-preclik:kdybys koukala dobře, tak bys poznala, že je to 18, jelikož jeden prášek do pečiva atd v receptu je vidět že se jedná o jedničku...

Chlebíček 10. 12. 2013 22:05
Prosím vás, " žebro čokolády " je kolik kdyz vezmu celou čokoladu do ruky? :-//

je výborný, peču už po několikáte a nejen na vánoce :-) a všude chválím jak úžasný recept mám:-):yes:

Zdravim vsechny cukrare :-)
Nevim jeste jaky je, ale uz,se chladi :-)
Akorat se nechtelo testo ve stredu v babovce dopeci, tak jsem misto 45 min., pekla 60 ;-)

nevim ale asi jste biskup nikdy nejedli.jako buchta neni spatny ale s biskupsky.m chlebickem to ma spolecneho pouze ovoce.:-//

Vyborny recept, vcera jsem delala podle vaseho receptu jeden chebíček a dnes uz musím delat další! moc dekuji

Pekla jsem několikrát. Vždy byl výborný. A 1 dávka je opravdu málo. Musím dělat vždy dvojtou,protože je jinak během hodiny pryč, ale na dvojtou dávám 25dkg cukru. Nebo záhadným způsobem zmizí přes noc:D

nervoznideda:
dodatek chlebíček skvělý a toho cukru max 10 dkg
já jsem strašně mlsný deda :-)doporučuji
všem uděláte radost nikdo vám to nepomluví honza

zkusil recept je velice podobný olejové bábovce
pekl 45 minut 175 st celsia s tím cukrem?
uvidím až to ochutnám :-)
ovoce naložené v rumu rozinky merunky brusinky
plná miska a navíc velký panák toho vonavého rumu
nemá to chybu Váš nervozní důchodce (70) ahoj

Musím velice pochválit, výborný recept. Pro svou dvouletou dceru jsem vynechala ořechy a místo kandovaného ovoce jsem použila na drobno nakrájené gumové medvídky. Opravdu nemá chybu!:-p

Načíst další komentáře (15)

Tématické fráze:
biskupský chlebíček z bílků, biskupský chlebíček z domácí pekárny, biskubský chlebíček, recept na bílkový biskupský chlebíček, byskupský chlebíček, biskupsky, bílkový biskupský chlebíček, biskupský chlebíček beránek, biskupský chlebíček v domácí pekárně, biskupský chlebíček domácí pekárna, biskupskychlebicek, biskubský chlebíček recept, biskupské těsto, chlebíček, biskupské chlebíčky, bikupsky chlebicek, biskupsky chlebicek-recept, biskupky chlebíček, chlebíček recept, recepty-biskupský chlebíček

Suroviny:
žloutek, cukr, mouka polohrubá, kypřící prášek do pečiva, mléko, rozinky, čokoláda, ořechy, ovoce kandované, bílek, máslo, tuk, mouka hrubá

Přidat fotografie receptu