Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Plněné ledvinky

Hodnocení receptu je 4,7 (8×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Bibinka Bibinka

Snadný

Doba přípravy 80 min Doba přípravy: 30 min Doba tepelné úpravy: 50 min bez doby namáčení ledvinek

80 min (30 min příprava + 50 min tepelná úprava, bez doby namáčení ledvinek)

Ledvinky mnoho z nás připravuje klasickým způsobem na cibulce s troškou kmínu. Ale proč neudělat z ledvinek něco netradičního, což závitky zajisté jsou. Jako příhoha se bude hodit dušená rýže a zeleninový salát.

Suroviny pro 4 porce

4porce

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie1 177 kJ /
281 kcal
Bílkoviny13,63 g
Tuky12,00 g
Vláknina7,80 g
Cholesterol 29 mg
Sodík 1,60 g
Sůl3,80 g
Sacharidy27,00 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Omyté ledvinky rozkrojíme po délce, nerozřízneme ale úplně, musí být plátek! Vykrájíme močovody, propláchneme v několika vodách a na 30 minut namočíme do mléka. Po půlhodině znovu ledvinky omyjeme v horké vodě a vysušíme je. Krok 2: Pláty položíme na prkénko, potřeme hořčicí a položíme 1/2 plátku šunky, 1/2 plátku sýra, proužek papriky, kousek klobásy a pár plátků žampionů. Stočíme, propícháme kovovými jehlami nebo párátky, aby nám držely. Krok 3: Na oleji osmažíme cibuli nakrájenou na kolečka, vložíme plněné ledvinky, které opečeme po všech stranách. Pak mírně podlijeme a dusíme do měkka. Krok 4: Nakonec vše osolíme, opepříme a dochutíme sójovou omáčkou. V trošce vody rozmícháme Solamyl v množství podle potřeby, nalijeme k ledvinkám, tím je zahustíme a pouze převaříme.

TIP: Různé způsoby zahušťování pokrmů

Zveřejněno 29. 12. 2008

Poznámka autorky Bibinka

Můžeme přidat česnek, petrželku, improvizaci se meze nekladou a každý si může na náplň dát to, co má rád.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Plněné ledvinky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/wpz1

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Plněné ledvinky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/wpz1

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (15)

vyzkouším "ledvinkové ptáčky"<3

Aničko, tak se tu usmívám, jak ty ledvinky toho tvého manžela oslovili-jsem moc ráda;-) Ani, řekni mu, že je nemůže jíst tak často, (platí to pro všechny vnitřnosti), mohl by z toho dostat DNU, tak bacha. Jako chlebík se to nedá jíst:-D Ještě jsem ti ani nepochválila fotku, moc hezká

;-)Bibinko,ještě jednou dík:-KTeprve je pondělí večer a manžel už loudí,kdy zase budou:-D:-O
Dělávala jsem jak Janka R.,máme ledvinky moc rádi.Ale pokud mohu doporučit i za Tebe-kuchaři,kuchařinky,nebojte se a zkuste,to balení není tak hrozné;-)a výsledek je:-p:-*:yes:

Aničko, jsem moc ráda, že vám chutnalo, to mě potěšilo a s tím plněním, to mi povídej, je to víc pracné, ledvinky kloužou a než je člověk konečně sepne, tak si trošku užije:-D, ale výsledek stojí za to;-):-p

Bibinko;-)děkuji za nádherný recept:-Kdnes jsme si moc pochutnali:-pDo plňky jsem dala krájený uzený česnekový bok a jistě znáš mou úchylku,když nemám hořčici;-):-)):yes:Máš opravdu super recept:-pu plnění mi tekly nervy,ale vyplatilo se:-D:-))Škoda,že mohu poslat jen jeden bod+:yes::yes::yes:

Môžete zmenit názov? Vyzerá to tak, že varíte Vaše ľadviny...

Dnešní oběd:-p,nebyly doma žampióny ,tak to bylo bez toho.Mňamka a pošmákly jsme si.:yes:Zahustila jsem troškou smetany.

plněné jsem je ještě nedělala, ale u nás se dělají dušené s červenou fazolí (s konzervy), k tomu brambůrky a celá rodina má až boule za ušima.:-D

Jiřinko, do toho se někdy dej, jsou výborný. Já se těšila už od rána, jak si pošmáknu:-D

Bibi,fotky jsou vynikající,nějak jsem recept přehlídla,dobře žes ho připoměla :yes::yes::-p:-p

Dají malinko víc práce se zavinutím(kloužou), ale výsledek stojí každopádně za to:-!:-!:-p
Nejlepší je, si závitky prošít jehlama a pak ovázat, jehly se můžou pak vyndat a nitě až z hotových(já vám je tam nechala)Recept jsem tu měla dlouho osamocenej, tak jsem ho udělala fotkama "věčně živým":-D

Jirina Kotkova 29. 12. 2008 20:29
Taky dávám do oblíbených a v novém roce vyzkouším:-O:-*:-!

Ledvinky taky moc ráda vařím, ale zatím jen, jako guláš, nebo na smetaně. Tohle je moc dobrý nápad, já jen jestli při své šikovnosti budu umět ukrojit ten plátek:-( ale jinak, super, dávám do oblíbených!:yes:

Dávam do obľúbených, robím ľadvinky často, ale plniť ich ma nenapadlo, díky za recept :yes::-D

To vypadá jedle :-p;-) Ledvinky se u nás můžou, takže :yes:

Tématické fráze:
ledvinky recept, recept na ledvinky omáčka, teleci ledvinky, nejlepsí vepřové ledvinky, plněné vepřové ledvinky, top recepty ledvinky omáčka, recept na ledvinky, pikantní ledvinky, nejlepší recept na ledvinky, omačka z ledvinek, ledvinky horcice, veopřové ledvinky v hořtičné omáčce, teleci ledvinky v horcicne omacce, kuchine, vepřové ledvinky plněné, omáčka z vepřových ledvinek, zmrzlinovač diskuze, plnene sojove platy, recepty plněné vepřové ledvinky, top trecepty omáčka z ledvinek

Suroviny:
ledvinky vepřové, hořčice plnotučná, šunka, sýr uzený, klobása ostravská, žampióny, omáčka sojová, cibule, paprika čerstvá červená, olej, sůl, pepř, solamyl

Přidat fotografie receptu