Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Řez s krémem z ledových kaštanů

Hodnocení receptu je 4,9 (29×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

srettka

Středně náročný

Suroviny

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie27 956 kJ /
6 682 kcal
Bílkoviny97,55 g
Tuky374,88 g
Vláknina30,60 g
Cholesterol 1,93 g
Sodík 652 mg
Sůl2,01 g
Sacharidy714,10 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: V kastrůlku zkaramelizujeme hrnek cukru a 3 polévkové lžíce vody do zlatavé barvy. Ořechy lehce opražíme na sucho na pánvi a podrtíme. Krok 2: Vejce s olejem a se špetkou soli vyšleháme a pak do nich tenkým pramínkem zašleháme karamel. Přidáme kandovanou kůru, podrcené ořechy. Krok 3: Vmícháme mouku s práškem a nakonec jablíčka na kostičky. Krok 4: Těsto dáme na vymazaný a vysypaný plech, nebo vystříkaný olejem na pečení. Pěkně rozetřeme dohladka a dáme péct na cca 160°C dle trouby asi 20 minut. Vršek lehce zezlátne. Dáme vychladnout. Krok 5: 2 vejce vyklepneme do hrnce, přidáme 2 polévkové lžíce cukru a na vodní lázni vyšleháme hustou směs. Krok 6: Bokem si rozpustíme kaštany a přišleháme je do směsi. Krok 7: Máslo vyšleháme a přidáme vaječnou čokoládovou směs. Ušleháme hladký krém. Krok 8: Druhé dvě hrsti ořechů znovu lehce opražíme na pánvi. Necháme vychladnout a umeleme je. Krok 9: Krém naneseme na upečený korpus a po rozetření posypeme mletými opečenými ořechy. A teď už jen nechat odležet.

Zveřejněno 3. 10. 2011

Poznámka autorky srettka

Je to taková nějaká příbuzná americké buchty, s různými úpravymi a vylepšeními;-)

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Řez s krémem z ledových kaštanů

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/0X8N

Další recepty

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Řez s krémem z ledových kaštanů

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/0X8N

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (34)

Lenka M.: velké potěšení na mé straně:-) a fotečka by nebyla??;-)

vyzkoušeno a zařazeno mezi mé oblíbené. :yes: velká pochvala. :-)

o jé to je zase nádhera a musí to být moc dobré, to se musí vyzkoušet:-p:yes::yes::yes:

rebeka:smíchni to najednú a fertig, jakypak crcando grando;-)

heršvesprťavec:-O:-O:-O to je ale krásný moučníček:-p:-p:yes::yes:
a já o něm ničehož nic nevím:-//:-//
už si to ukládám, jenom nevím, jestli svedu ten karamel...
vím, že jsem hrozná ostuda, ale já ho snad ještě nikdy nedělala:-8 dám tam cukr i vodu současně nebo napřed nechám rozpustit cukr a vodu pak nebo jak:-8:-?:-?

:-p krása:yes::-K

No to vypadá úžasně, všechny ingredience máme moc rádi.:-p:yes:

senky:cokoteror?:-O az tak?:-D ine:-8 to jen cokoladove sneni nahlas:-8:-))

srettka:řez paráda:yes::yes::yes: to ostatní v komentářích je čokoteror:-D:-D:-D:-D:-D:-D

spagetka:nevinne visinky:-8:-))A co nugatek? A nebo mana nebeska -pomerancova kura v cokolade:-p. To uz je skoro cokoladovy sex:-D

jo ještě višně v čokoládě, hele neprovokuj ¨joo :-//:-//:-D:-D:-p

Kastanum,kofilam,milenam 3x NAZDAR:-p
p.s. A jeste visne v cekulade:-p:-))

suslajda: jaaj:-Ono vidis,jsem mohla strafek zabalit a poslat postovniho holuba:-)) jeste sice kousek v lednici je, ale holub si vzal nahradni volno:-D

mno, vypadáto na náramnou dobrotu:yes:

Podzimní moučník, nádhera! :yes:
A s těmi Kaštany je to u nás stejné, ostatně s veškerou čokoládou.

Načíst další komentáře (15)

Tématické fráze:
buchta z ledových kaštanu, buchta s ledovými kaštany, moučník z ledových kaštanů, buchta s ledových kaštanů, ledové kaštany buchta, krémové ledové řezy, ledove kastany, míša řezy recept jen 2vejce, řez z ledových kaštanů, ledove rezy, ledové kaštany moučník, moučník z kaštanů, míša řezy s ledovými kaštany, moučník ledové kaštany, buchta ledové kaštany, ledove kastany recept, buchta s kaštany, buchta s krémem z kaštanů, buchta z kastanu, pařížské řezy s ledovými kaštany

Suroviny:
vejce, cukr krupice, olej, voda, mouka polohrubá, ořechy vlašské, jablko, kůra kandovaná, prášek do pečiva, sůl, tyčinka ledové kaštany, máslo, vejce, cukr krupice, ořechy vlašské

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu