Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Rychlé pečené brambory

Hodnocení receptu je 4,9 (24×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Bibinka Bibinka

Snadný

Doba přípravy 30 min Doba přípravy: 15 min Doba tepelné úpravy: 15 min

30 min (15 min příprava + 15 min tepelná úprava)

Rychlé pečené brambory jsou skvělou volbou pro každodenní přípravu, která spojuje jednoduchost a vynikající chuť. Tyto brambory jsou připraveny rychle a snadno, přičemž zachovávají křupavost na povrchu a lahodnou měkkost uvnitř.

Suroviny pro 3 porce

3porce

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie4 780 kJ /
1 143 kcal
Bílkoviny22,52 g
Tuky34,17 g
Vláknina27,88 g
Cholesterol 0 mg
Sodík 68 mg
Sůl0,00 g
Sacharidy174,60 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Troubu rozpálíme na 200 °C.
Přibližně stejně velké brambory oloupeme, omyjeme a vysušíme. Krok 2: Plech vymažeme olejem nebo sádlem a na něj rovnou krájíme brambory na kolečka tak 0,5 cm vysoké. Krok 3: Všechny naskládáme, aby byly těsně vedle sebe, posolíme, pokmínujeme a přidáme česnek nakrájený na plátky (čím víc, tím líp). Posypeme majoránkou (nedávala jsem pro tentokrát) a upečeme ve vyhřáté troubě tak 15 minut.

TIP: Jak udělat pečené brambory v troubě: jednoduchá delikátní příloha

Zveřejněno 21. 8. 2009

Poznámka autorky Bibinka

Není to bůhví co a receptů na brambory je tu plno, nám tyhle tak chutnají, že jsem vám je sem musela dát. Někdy ten česnek propasíruju a mažu na brambory. Brambory vybereme tak, aby byly stejně velké, je to pěkné na talíři.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Rychlé pečené brambory

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/pQl1

Další recepty

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Rychlé pečené brambory

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/pQl1

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (17)

Udělal jsem je s majoránkou a skutečně výborné.

Už se těším, zítra ten recept jdu udělat, zase inspirace :yes:

rihana: Rihano a s každým přídavkem koření jsou bezvadné, díky :yes:

Dělám také, různě obměňuji. S majoránkou, paprikou, pepřem, kmínem, česnekem. Na 250 st. jsou opravdu velmi brzo hotové. Super.

Bibinko :-), hledala jsem recept na nějaké pečené brambory, abych nedělala pořád ty samé. Tvůj recept mě zaujal hlavně česnekem, který můj manžel zbožňuje. Letí Ti 15.bodík a fotečka ;-).

Za 15 minut upecene syrove brambory??????????????

Vendulák:není zač, já jsem moc ráda, že vám chutnaly. Jsme dvá a musím jich dělat velké množství tak pro 4 členou rodinu jak do nás lítají:-D;-)

Vendulák 13. 12. 2013 14:20
Posypala jsem je majoránkou a výýýýborné, udělali jsme si je s dcerkou jako rychlý oběd jen s cherry rajčátkama a olizujeme se až za ušima :-D Děkujeme za tip ;-)

karolína 17. 12. 2011 20:01
mňamka :-p :-D :-)) :yes:

:-p:yes::yes:

už se mi sbíhají sliny a nemůžu se dočkat, až se brambůrky dopečou:-)mňam:yes:

Ježkovo voči:-OZdeničko díky, asi by už byly průhledný-opraveno:-D

Taky dělám,ale brambory neloupu,jenom dobře umyju. Bibinko a kolečka silná asi 0.5 cm a ne mm,to už by byly chipsy:-D:-D

Tak to já je malinko obracím!!;-)

Doogo, vůbec je neobracím a z té druhé strany jsou světlejší, aby nebyly ty brambory až tak křupavé, když jsem je použila jako přílohu. Možná, kdyby se jedly samotné, tak by se mohly otočit, aby to křupalo;-)

SUPÉÉÉR: Jen se zeptám- Brambory neobracíš?

Tuhle mňamku musím dělat manželovi, nebo si ji dělá sám, velmi často buď samotnou nebo jako přílohu k jídlu místo vařených brambor. Nějak ty vařené moc nechce.:yes:+

Tématické fráze:
pečené brambory, rychlé recepty z brambor, pečené brambory recept, recept na pečené brambory, rychlé jídlo z brambor, recept pecene brambory, pečené brambory v troubě, rychlá jídla z brambor, pečené brambory na pánvi, pečený brambory, pečené bramborové lupínky, pečené brambory s česnekem, pečený brambor, opečené brambory v troubě, rychlé recepty z vařených brambor, rychlý recept z brambor, pečené brambory na kolečka, brambory pečené v troubě, brambory na kolečka, opečené brambory recept

Suroviny:
brambory, olej, česnek, majoránka, kmín celý, sůl

Přidat fotografie receptu