Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Placičky z ovesných vloček

Hodnocení receptu je 4,8 (15×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

mary69 mary69

Snadný

Suroviny

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie11 058 kJ /
2 643 kcal
Bílkoviny54,16 g
Tuky107,77 g
Vláknina31,60 g
Cholesterol 518 mg
Sodík 425 mg
Sůl1,28 g
Sacharidy348,30 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Heru rozehřejeme a lehce v ní opražíme vločky, přidáme cukr. Krok 2: Necháme vychladnout, pak vmícháme prdopeč, spařené rozinky, vejce, mouku a podle hustoty trošku mléka. Krok 3: Na plech
děláme placičky, pozor jen mírně se roztečou, a pečeme při 180-200 st. podle jak máme rádi propečené, do zlatova.

Zveřejněno 12. 3. 2009

Poznámka autorky mary69

Rychlé, zdravé cukroví, u nás doma jedno z nejoblíbenějších

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Placičky z ovesných vloček

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/PNRy

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Placičky z ovesných vloček

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/PNRy

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (13)

Ještě jednou zdravím a musím pochválit sušenky, jsou i druhý den krásně křehké a křupavé (byly v plechové krabici na vánoční cukroví) na zkoušku, snědly by se určitě všechny včera, ale potřebovala jsem vyzkoušet, jaké budou druhý den. Vynikající je, že nedají skoro žádnou práci, osmažené je to brzy, při chladnutí občas zamíchat a také ochutnat, přídáním zbytku ingrediencí a zamíchání, dát na plech a upéci je také během chvilky. Budu péci v neděli, mám připravené sušené brusinky (půl rozinek a půl brusinek),koupit mandličky-ty musí být a už se těšíme. Jedl je i manžel, který by normálně vločky ani neochutnal, a chutnaly mu.Ještě jednu radu pro ty, kteří vločky nemusí. Na nějakém receptu,také na internetu, jsem našla návod na drobenku na koláče, dát polovinu mouky a polovinu buď jemných vloček nebo si klasické rozmixovat, ne úplně, nechat kousky - vynikající.Mám již zařazeno i mezi recepty na vánoční cukroví, to je trochu postříknu čokoládou. Ještě jednou díky za recept.

Zdravím mary69 od kafíčka a vynikajích sušenek. Při přípravě, po osmažení ov.vloček na másle a přidání cukru jsem přidala ještě skoro 10dkg mandlových promačkaných lupínků, štipku skořice a vanil.cukru, 6letá vnučka by snědla pomalu celý kastrol. Po upečení máme boule za ušima. Musím koupit opět mandlové lupínky a budeme po snězení péci znova. Trochu nechám vnučce osmaženou směs, jen dám méně cukru, na mne to je moc sladké. Moc chválím a bodík letí. :-)):-)):-))

Kamila Voborníková: Ano,po vytažení z trouby jsou měkké, ale po vychladnutí ztvrdnou a budou křupat:-) Stejně tak to je s domácím pečeným musli:-) hodně úspěchů s pečením;-)

kamila vobornikova 7. 12. 2012 11:55
Mam ještě jeden dotaz ,když se mi konečně povedlo udělat z toho placičky ,po upečení mně to přišlo mněke ,budou chrumkave??děkuji

kamila vobornikova 7. 12. 2012 11:40
Dobry den ,ma se to tak lepit ?:-O

Výborné..přidala jsem vanilku a skořici:-K bez chybičky :-K:yes:

Já tam přihodím co mám zrovna doma, např. i nakrájené křížaly, různé sušené ovoce, neslané buráky atd. Jsou výborné.

:-p už ich mám upečené :yes:+1 a pridávam fotku

Pečení z vloček, to prostě miluju:yes:

Já je peču každý rok na Vánoce, ale místo rozinek dávám datle. Přidala jsem recept do Podobných:-)

....přidávám ještě mletou skořici, nádherně provoní celý dům;-)

;-):yes:

Ahojky Maruško :-) Vidím, že je to Tvůj první recept tady, tak ať jsi tady spokojená jako my všichni.;-):-)Placičky z ovesných vloček jsem už taky dělala, ale už si nepamatuju, podle jakého receptu :-)) A jinak fotíš?:-)) Jestli ne, tak tady se naučíš:-D

Tématické fráze:
placičky z ovesných vloček, cukroví z ovesných vloček, placky z ovesných vloček, vánoční cukroví z ovesných vloček, ovesné placičky, pečené ovesné placičky, zdravé cukroví z ovesných vloček, ovesné vločky recepty placičky, ovesné placky, recepty na vánoční cukroví z ovesných vloček, ovesné cukroví, vánoční pečivo z ovesných vloček, ovesné vločky cukroví, ovesné vločky recepty, ovesné vločky recepty placky, pecivo z ovesnych vlocek, cukrovi z vlocek, placicky s ovesnych vlocek, placky s ovesných vloček, vánoční cukroví ovesné vločky

Suroviny:
tuk hera, vločky ovesné, cukr moučkový, rozinky, vejce, prášek do pečiva, mouka hladká, mléko,

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu