Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Perníčky zdobené čokoládou

Hodnocení receptu je 4,8 (13×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Paprika Paprika

Snadný

Doba přípravy 25 min Doba přípravy: 15 min Doba tepelné úpravy: 10 min

25 min (15 min příprava + 10 min tepelná úprava)

Období adventu je dlouhé hlavně pro děti, které čekají na Ježíška. Zkraťte si čekání společným pečením voňavých medových perníčků. Jsou snadné a po upečení je můžete ozdobit třeba čokoládovou polevou dvou barev.

Suroviny pro 1 dávka

1dávka

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie18 644 kJ /
4 456 kcal
Bílkoviny98,35 g
Tuky80,16 g
Vláknina25,20 g
Cholesterol 814 mg
Sodík 6,75 g
Sůl0,31 g
Sacharidy822,69 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Perníkové koření dáme do hrnečku a spaříme 1 polévkovou lžící vařící vody. Pokud máme prášek do perníku, musíme ho nejprve prosít přes malé jemné sítko (na sítku zůstane koření, amonium propadne). Necháme vychladnout. Krok 2: Na vál dáme mouku, cukr a sodu (prosáté amonium z prášku do perníku). Ve směsi uděláme důlek, do kterého dáme všechny ostatní ingredience včetně spařeného koření. Kdo má rád tmavé perníčky, může do těsta přidat ještě 1 lžíci kakaa. Krok 3: Ručně vypracujeme hladké a lesklé těsto (zpočátku se zdá nemožné zapracovat všechnu mouku do těsta, ale věřte mi a vydržte). Krok 4: Z těsta vyválíme plát asi 0,5 cm silný a vykrajujeme perníčky. Pečeme na 180 °C asi 10 minut. Po upečení potíráme horké perníčky bílkem. Krok 5: Zdobíme oblíbenou polevou. Krok 6: Hotové perníčky naskládáme do krabice. Na povrch položím pečicí papír a něj položíme rozkrájené jablíčko a pomerančovou kůru. Krok 7: Je třeba hlídat stav zvlhnutí a měkkosti perníčků. Pokud je 1 jablko málo, vyměníme za čerstvé. Pokud už dost, "zvlhčovadla" vyndáme.

TIP: Nejčastější otázky na téma perníčky

Zveřejněno 21. 11. 2008

Poznámka autorky Paprika

Já používám bílou a extra tmavou čokoládovou polevu, kterou necháme v horké vodě 5 minut povolit a pak ustřihneme malinký otvor v rohu sáčku s polevou.

Recept jsem dostala před mnoha lety od Jarušky Kalátové.

Postup lze urychlit přípravou v DP - vše jen navažte, odměřte a nasypte do DP. Zapnete program těsto a za 15 min vyndáte nádherně hladké těsto, které ale nechte přes noc ztuhnout v lednici zabalené do folie.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Perníčky zdobené čokoládou

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/Z6Rg

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Perníčky zdobené čokoládou

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/Z6Rg

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (27)

Nádherně nazdobené :-K:yes:

Krásné:yes:

krásná práce ;-):yes:

Markétko, jsi šikula, perníčky máš nádherné:yes:;-)

To znám,já jsem pekla minulý týden a vnučka pořád na ně chodí,tak nevím jestli něco zbude pro šmigrustovníky.:-))Ale musí to být piplačka s tou čokoládou.

Koukám, že Eva taky ještě nespí :-D:-D Ď. za bodík. Já jsem je před chvílí dozdobila. Ostatní tvary (motýlky, kuřátka, kytičky, autíčka ...) už mám uklizené ve sklepě, tak jsem nafotila jen kraslice. Manžel už mi je ujídal, takže jsem jich nemusela malovat tolik, co jsem jich upekla :-D:-D:-D Ale dětem se to moc líbí a chutnají všem, což mně moc těší :-8 ;-)

Krása:-p:-p:yes:+11

Díky za pochvalu, ale dokonalé určitě nejsou. A je to náhoda, protože jsem je zrovna dala zadělat do DP. Je to super bez práce - jenom navážím, zapnu a koukám, jak se s tím ta moje Moula popere. Nádhera :-)
Budeme s klukama vykrajovat kraslice, kuřátka, motýlky, kytičky ... no velikonoce se blíží.;-)

:yes::yes:

Máte to pěkné ja se s tím vždy tak štvu;-( a stejně to není tak dokonalé jak to tvoje:-D:-)).:yes:.........

Jejda Papriko, to je krásné! :-) Tento recept jsem nějak přehlédla..Bodík:yes:8.

Marti, upatlaná jsem s touto polevou trošku taky, ale čokoláda je příjemnější na olizování prstů.;-) Zbytek polevy pak zpátky natlačíš dolů a necháš opět ztuhnout.;-)

moc hezké, hezké tvary :yes: :-)

perníčky jsou krásné, takové milé. Možná tu polevu ze sáčku také vyzkouším, odpadne zdlouhavé míchání :-)) a nebudeme tak upatlaní :-/

Šikulka:yes::yes::yes:

To je nádhera :yes:

Děkuji za pochvalu Maris. Letos jsem udělala i kartičky se jmény rodinky jako jmenovky ke stolu.

Teda - papričko, je to krása! Máš i moc hezké figurky, tak trochu jiné, než je zvykem,třeba ježek, kostelík, botička - nemá to chybu :yes::yes::yes:. Dávám jedničku:-)

Děkuju za chválu. Tohle je 3 roky stará fotka. Za týden vložím snad lepší. ;-)

Takový pomocník by se šiknul každému.;-) To s tou polevou je chytrý nápad, třeba by to šlo i mě. A taky to jablíčko a pomeranč v krabici je prima vychytávka. Díky.:-))

opravdu, nádhera. Jen můžu obdivovat :yes:

Náhodou, moc pěkná fotečka :yes: Je to radost pro děti, taky jsme tak kdysi spolu zdobili.

Veliká pochvala,na perníčky nemám pevnou ruku.Poto smekám před takovou dovedností.;-):-8

papričko, s takovým pomocníkem to jde samo, ne ?:-)):-))

Papričko, je to krásne:yes::-D

Market, to je nádhera!:yes:

Tématické fráze:
zdobení perníků obrázky, čokoládová poleva na perníčky, pernicky recept, poleva na pernicky, sníh na perníčky, jak zdobit perníčky, zdobeni perniku, zdobeni cukrovi, zdobeni vanocnich perniku, perníčky, zdobení vánočního cukroví, velikonoční perníčky obrázky, perníčky na velikonoce, jak zdobit perníčky na velikonoce, zdobení perníků vzory, cukrova poleva na pernicky, zdobené perníky, poleva na perníčky recept, lehke pernicky, zdobení perníků na velikonoce

Suroviny:
mouka hladká, cukr moučkový, med, máslo, vejce, žloutek, mléko, soda jedlá, koření do perníku, voda, kakao, poleva čokoládová tmavá, poleva bílá čokoládová

Přidat fotografie receptu